Officiële mededelingen HARMONISATIE Bij dit nummer is gevoegd een boekje, waarin u zult aantreffen de wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden, die zich met ingang van 19 mei a.s. voor de werknemers op uur- en weekloon gaan voltrekken. Wij adviseren u dit boekje grondig te bestuderen en het te bewaren. Het kan u van pas komen. Tevens is bijgesloten een boekje van het Gezins-Begrotings-Instituut, genaamd „Van de week naar de maand", dat vele goede wenken bevat bij de overschakeling van wekelijkse naar maandelijkse be taling. Gaarne bevelen wij de inhoud bij u aan, waarbij u er rekening mee moet houden, dat voor u de wekelijkse betaling wordt omgezet in een vierwekelijkse en dus niet in een maandelijkse. WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID Onder de aandacht van het personeel wordt gebracht, dat het in verband met de bepalingen omtrent wettelijke aansprakelijkheid van de werkgever niet toegestaan is zich voor dienstgebruik van eigen motorvoertuigen (automobiel, motorfiets, bromfiets, scooter, e.d.) te bedienen, tenzij dit uitdrukkelijk met de werknemer is overeenge komen en voor verzekering wordt zorggedragen. Als dienstgebruik worden niet beschouwd de ritten van huis naar het werk en omgekeerd. Directie Directie Wilton-Fijenoord N.V. Bronswerk-Fijenoord N.V. len vele zelfstandige administra tieve handelingen, welke nu volgtijdig of gelijktijdig op ver schillende afdelingen worden uitgevoerd, in één computerpro cedure worden ondergebracht. Het bewaren van belangrijke hoeveelheden gegevens binnen het onmiddellijk bereik van de computer is mogelijk door de aangesloten externe geheugens. De inhoud van de salarisslip zal kunnen worden uitgebreid met andere gegevens, welke voor de betrokkene van belang zijn, zoals bijv. het tegoed aan vakantiedagen, de stand van de eventuele persoonlijke finan ciële rekening en dergelijke. Een goed gebruik van het com putersysteem zal een sterke in tegratie van vele handelingen in één procedure mogelijk ma ken. Een goed voorbereid pro gramma, op de machinemoge lijkheden afgesteld, is de sleutel om de procedure geheel auto matisch te doen uitvoeren d.w.z. dat zonder ingrijpen van buiten de computer de inge voerde informatieve gegevens bewerkt en uitwerkt tot de ge wenste salarisslip en alle daar bij verlangde meerdere informa tie geeft of vastlegt. Onder deze meerdere informatie zullen ook veel gegevens voor komen, welke worden verstrekt aan de directie en de leiders op verschillende niveaus in de onderneming. Het is van zeer veel belang dat het tijdstip waarop dit geschiedt zo dicht mogelijk ligt achter de feiten, welke in de bedrijfsin- iichtingen worden verwerkt. Als de periode tussen deze tijdstip pen b.v. vijf dagen zou zijn en de hierin begrepen computertijd van één dag op de oude ma nier, met de nieuwe computer tot een halve dag zou worden teruggebracht, is deze tijdsver- korting van de bedrijfsinforma tieverstrekking aan de leiding niet of nauwelijks vermeldens waard. Het ligt dus voor de hand dat de vier dagen welke organisatorisch gezien nodig waren om het document met de originele (primaire) informatie gegevens van de handelings plaats naar de computer te brengen, tot een aanvaardbaar minimum moet worden terugge bracht. Veel van de „transport"-tijd wordt misschien besteed aan controles op de juistheid van de gebruikte nummers voor de order, de afdeling of de vak groep. Dit kan vele oorzaken hebben, welke in overleg met de betreffende bedrijfsfunctio- narissen moeten worden opge spoord en opgelost om tot ver betering en tijdsbesparing te komen. De primaire registratie moet zodanig plaatsvinden dat foutenkansen tot een minimum worden teruggebracht en de gegevens zo mogelijk recht streeks in de computer kunnen worden ingevoerd. Eerst dan wordt het punt bereikbaar dat van actieve steun aan de leiding van de onderneming door mid del van de computer sprake zal zijn. Deze moet een integrerend onderdeel worden van het ge hele bedrijfssysteem van de on derneming. Om dit te bereiken is nog veel studie nodig en vooral de me dewerking van allen, die hierbij worden betrokken. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 9