Geesteranus de prijs uit aan Gregorio, die vorstelijk tussen zijn beide „pleegouders", de heer en mevrouw Suttorp, was gezeten. Ir Wilton vond, dat Mevrouw Maas Geesteranus diè glans aan de prijs heeft gegeven, die deze waard is. Voorts meende hij: „Er zit hier eigenlijk een stukje romantiek in: iemand die ver van zijn woonplaats gaat werken om een toekomst op te bouwen. Dat werd vroeger veel gedaan in het scheepsbouwvak". Het geven van cijfers vond hij een moeilijke zaak. „Maar altijd blijkt weer, dat als je het jaar lijkse gemiddelde cijfer neemt, dit vrijwel ieder jaar overeen stemt. Je hebt nu eenmaal altijd minnen en plussen". En tot de prijswinnaar: „Jij bent één van die plussen". Ook had hij een raad voor hem en de andere jongens van de Antillen, die op de Bedrijfsschoo! zijn opgeleid: „Jullie hebben ver van huis wat bereikt, waarmee je hebt bewezen uit het goede hout te zijn gesneden, ik heb vertrouwen in de rest van jullie ontwikkeling. Natuurlijk komen er tegenslagen, maar dat is het zout in de pap, de motor in het leven, dat hoort er bij. Tijdens moeilijkheden moet je juist door gaan". Hij dankte ook het echt paar Suttorp voor de gegeven steun. Trots Minister Jonckheer was trots op de prestatie van Gregorio. „Ik hoop, dat dit een stimulans be tekent voor de overige Antillia- nen in Nederland. De ontwikke ling in de Antillen gaat de laat ste jaren snel, zodat daar ook een goede toekomst op te bou wen is. Daarom hoop ik, dat als Antillianen uit Nederland terug keren, zij iets mee zullen bren gen in de vorm van kennis". Hij wenste de prijswinnaar vervol gens nog meer succes in zijn leven toe: zowel voor zijn per soonlijk belang als in het belang van de Antillen. De heer Valk meende: „Dit resul taat is een enorme zaak. Omdat deze jongen hard heeft gewerkt of omdat hij zo prettig in de om gang was? Nee, dat geldt voor meer jongens. Hij en zijn colle ga's van de Antillen hebben hun opleiding voltooid ver van huis. Zonder eens met hun ouders te kunnen praten als er moei lijkheden waren, ook al waren het soms maar kleine. Nu is hun karakter naar voren gekomen: zij kunnen doorzetten. Maar ook de anderen, want die zaten in hetzelfde schuitje". De heer Valk vond dit gebeuren een stimulans voor de leraren en de leerlingen om zo verder te gaan en zei als besluit tot Me vrouw Geesteranus: „Wij zullen proberen er volgend jaar weer een winnaar bij te hebben". Gregorio Dania zelf nam als laatste het woord, waarin hij een ieder dankte en waarin hij zei trots te zijn met het behaalde resultaat. En: „Als ik terugga naar mijn land, zal ik deze leg- pennning altijd beschouwen als een tastbare herinnering aan mijn verblijf hier". MvV Gregorio in gespannen aandacht Z.E. Dr Jonckheer begroet de andere Antilliaanse oud-leerlingen 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 14