tenlandse rekening. In de dokken werden 306 (349) schepen opgenomen, metende 4 095 000 (4 145 000) brt. met 1820 (2113) dokdagen. De ge middelde scheepsgrootte van de gedokte sche pen nam met bijna 13% toe. Op de dwarshelling werden 8 (9) zeeschepen en 75 (83) rivierschepen gerepareerd met in totaal 603 (724) hellingdagen. De omzet van de reparatie-werkzaamheden was voor 72% (77%) voor buitenlandse rekening, waarbij 28 (36) nationaliteiten waren vertegen woordigd. De bovenstaande tussen haakjes vermelde cijfers hebben betrekking op het jaar 1966. In een aantal gevallen konden, dank zij scherp concurrerende levertijden, belangrijke reparatie opdrachten worden geboekt. Eén van de hoogtepunten in de reparatie-sector was ongetwijfeld de vervanging van een aantal ketels van het s.s. 'Nieuw Amsterdam'. De hier mede gemoeid zijnde omvangrijke werkzaamhe den werden binnen de overeengekomen levertijd voltooid, waarna met een geslaagde proeftocht de kroon op het werk werd gezet. Het door ons gebouwde m.s. 'Westerkerk', een motorvrachtschip van 13 400 dwt., werd in okto ber aan de n.v. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij overgedragen. Dit schip v/as het tweede van de serie van vier zustersche pen, die bij Van der Giessen-De Noord n.v., Ma chinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. n.v. en Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord n.v. werden besteld. Deze opdracht werd in nau we samenwerking met de genoemde werven met succes uitgevoerd. Van een bij de n.v. Industriële Handelscombinatie Holland (I.H.C.) besteld zelfheffend booreiland voor de Sovjet-Unie werd door ons het midden ponton met een deel van het accommodatiedek huis en het helikopterdek gebouwd. Nadat het booreiland in ons dok 8 voorlopig was samengebouwd, werd het in delen naar de Kas pische Zee vervoerd, waar de oplevering zal plaatsvinden. De door Rimrock Tidelands Inc. verstrekte op dracht voor de bouw van dekhuizen met installa ties en accommodatie voor een vast booreiland werd uitgevoerd. Voorts werd een aantal scheepssecties vervaar digd, die bestemd waren voor reparatie-opdrach ten. Aan het einde van het verslagjaar waren onder andere de volgende opdrachten voor buitenland se rekening onderhanden: Het voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij gebouwde m.s. „Westerkerk". 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 5