Dank zij de uitbreiding van de aktiviteiten en de diversifikatie in ons programma, zowel naar de aard van de marktgebieden als naar de soort van produkten, bleef de hierboven gesignaleerde ont wikkeling tot enige van onze bedrijven beperkt en kon elders de gezonde groei zich voortzetten. Bronswerk-Fijenoord International - Schiedam In verband met rationalisatie en reorganisatie in de verschillende sectoren van onze groep wer den de aktiviteiten nader bepaald; het zo belang rijke gebied van 'waterbehandeling' ressorteert thans onder deze afdeling. De acquisitie voor komplete projekten in het bui tenland heeft tot resultaten geleid. Wij vertrouwen het exportaandeel in het omzet- pakket van Bronswerk-Fijenoord verder te kun nen vergroten. Alpha Engineering n.v. - Beverwijk De groei van dit ingenieursbureau zette zich ook in het afgelopen jaar voort. De aard van de werk zaamheden breidde zich uit in verschillende ge specialiseerde richtingen, waartoe de technische staf werd versterkt. Zowel in het binnen- als buitenland werd voor een aantal installaties de engineering verzorgd en toezicht uitgeoefend bij de montage en inbe- drijfstelling. dingwerk specialiseert, was het gehele jaar vol bezet. Machine- en Apparatenfabriek 'Fijenoord' - Schiedam Voor deze afdeling was het afgelopen jaar vrij moeilijk ten gevolge van onderbezetting. De uitvoering van de reeds in het vorige verslag genoemde grote opdrachten voor houwitsers voor de Koninklijke Landmacht en voor radio telescopen voor de Stichting Radiostraling Zon en Melkweg vorderde goed. Verscheidene opdrachten voor zware apparatuur voor de petrochemische industrie kwamen ge reed. Ook de produktie van afsluiters, welke worden vervaardigd onder licentie van W.K.M. te Houston (U.S.A.), ontwikkelde zich bevredigend. Heroriëntering en omschakeling, zowel door het voortbouwen op eigen kennis als door de ver werking van kennis van derden, vindt voortgang. In dit verband werd aan het einde van het jaar tezamen met Stal-Laval Turbin A.B. en Groene- veld, van der Poll en Co's Elektrotechnische Fa briek n.v. opgericht de vennootschap onder fir ma Gas Power, welke zich speciaal de levering van compressoraggregaten voor aardgasdistribu- tieleidingen ten doel stelt. Een eerste opdracht werd inmiddels verkregen. Bronswerk-Fijenoord-Chemiebouw v.o.f. - Velsen De samenvoeging van de bedrijven van n.v. De Plaatwellerij, de afdelingen Pijpleidingen van Bronswerk-Fijenoord n.v. en Wilfijn Constructie Mij. n.v. in de vennootschap Bronswerk-Fijenoord- Chemiebouw heeft geleid tot een in Velsen ge vestigd hoofdkantoor met regionale kantoren in Amsterdam, Rotterdam en Hoensbroek. Door een verder gaande coördinatie van de con structiebureaus, de fabrieken en de montage-af delingen is de nieuwe vennootschap beter dan voorheen in staat grote werken uit te voeren. Tot uitvoering kwamen o.a. opdrachten bij de Hoogovens te IJmuiden, de Staatsmijnen, Dow Chemical (Nederland) te Terneuzen en de pomp stations voor de Rotterdam-Rijn Pijpleiding. In Limburg is deelgenomen in de n.v. Industrie bouw Kerkrade, waar een aantal industrieën wordt gevestigd ter bevordering van de werkge legenheid in de mijnstreek. Omstreeks juli van dit jaar zal de nieuwe fabriek hier worden geopend, waarvoor nu reeds een aantal werknemers van de Domaniale Mijn wordt omgeschoold. Machinefabriek en installatiebedrijf C. de Neeff n.v. - Vlaardingen Dit bedrijf, dat zich op de uitvoering van pijplei- Amersfoortse Machine- en Apparatenfabriek AMAF - Amersfoort De produktie van middelzware apparaten voor de petroleum- en petrochemische industrie bewoog zich op een iets lager niveau dan vorig jaar; de bouw van stoomketels bleef zich gunstig ontwik kelen. De montage van de hoekpijpketels voor de nieu we vuilverbrandingsinstallatie van de gemeente 's-Gravenhage kwam nagenoeg gereed. Nu de verkoop van de in onze werkplaatsen te Wolvega vervaardigde plaatbewerkingsmachines in eigen hand is genomen, valt hier een gunstige ontwikkeling te constateren. Apparatenbouw Bronswerk-Fijenoord v/h Möring en Steenaart n.v. - Nijkerk De in het vorige jaarverslag genoemde reorgani satie van het bedrijf werd in 1967 geheel voltooid. De verkoop van ketels voor de verwarming van organische vloeistoffen als warmtemedia ontwik kelde zich zeer bevredigend. De fabriek was het gehele jaar goed van werk voorzien. Machinefabriek en Ingenieursbureau Gebr. Kwant n.v. - Sneek De omzet vertoonde een kleine stijging. De ver-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 7