Aardgas Service n.v. - Schiedam Dit ingenieursbureau is in 1964 opgericht door Bechtel International Corporation te San Fran cisco en onze vennootschap met het doel inge nieurswerkzaamheden te verrichten op het ge bied van pijpleidingbouw en aanverwante gebie den. Deze vennootschap heeft zich in de afge lopen jaren goed ontwikkeld en is thans bevredi gend van werk voorzien. Nederlandse Pijpleiding Constructie Combinatie (N.P.C.) v.o.f. - 's-Gravenhage Deze vennootschap onder firma werd in 1963 op gericht door Morrison Knudsen-River Constructie Mij n.v., Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij en onze vennootschap met het doel gro te pijpleidingen aan te leggen, onder meer ten behoeve van het aardgasnet van de n.v. Neder landse Gasunie. In het verslagjaar kwamen voor een tweetal opdrachtgevers 77 km 42" leiding en 39 km 26" leiding gereed. n.v. Neratoom - 's-Gravenhage In deze vennootschap werken wij samen met en kele andere Nederlandse bedrijven op het ge bied van fabricage en ontwikkeling van produk- ten voor kernenergieprojekten. In het verslagjaar werden o.m. de regelstaafaan- drijvingen en het ventilatiesysteem van de reac torruimte voor de eerste Nederlandse kernener giecentrale in Dodewaard afgeleverd. Het ont wikkelingsprogramma richt zich speciaal op de snelle, natriumgekoelde reactor, welke tegen het einde van de volgende decade belangrijk zal worden. In verband met de uitgebreidheid en kost baarheid van dit onderzoek werd een samen werkingsverdrag tussen de betreffende Neder landse, Westduitse en Belgische overheden en in dustrieën gesloten. Tenslotte de geconsolideerde winst- en verlies rekening over 1967 en de geconsolideerde ba lans per 31 december 1967 met toelichting. Aan de rechterkant van de balans (credit-zijde) de passiva, d.w.z. het eigen vermogen, de voor zieningen en de schulden. Het eigen vermogen geeft aan, hetgeen de onderneming blijvend tot haar beschikking heeft. De voorzieningen zijn beschikbaar voor eventuele oninbare vorderin gen, vernieuwingen en modernisering van pro ductiemiddelen en risico's aan de productie ver bonden. De schulden op lange en korte termijn brengen de verplichtingen jegens derden tot uit drukking, waarbij als regel de termijn van een jaar of langer als lang wordt beschouwd. Aan de linkerkant (debet-zijde) de activa, d.w.z. de bezittingen, eerst de vastgelegde middelen en daarna de vlottende middelen. In de toelichting op de balans zijn hierover uitvoerige gegevens opgenomen. in duizenden guldens credit 1967 1966 saldo bedrijfsrekening 27 762 22 547 saldo overige baten en lasten 245 958 28 007 23505 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 9