Agua Glara fotocellen de lijn hebben kunnen vasthouden binnen de vertra- gingstijd wordt bovengenoemde bekrachtiging van het uitscha- kelrelais weer teniet gedaan en zal de machinebeweging nor maal verder gaan. De scherpe hoek is dan reeds „genomen". De gas-, zuurstof- en perslucht voorziening geschiedt via ons centrale leidingnet met behulp van centrale magneetventielen. De machine is opgesteld in de E-hal van de scheepsbouwioods aan de N-0 zijde. Deze hal is n.l. bedoeld voor de behandeling van zgn. contourplaten. Bij de fundatie, welke door ons eigen bouwbedrijf werd ontwik keld, is op belangrijke schaal gebruik gemaakt van de „pre fab" methode, (zie foto 2) d.w.z., dat de gehele vloer waarop het brandbed rust, gemaakt is van betonnen elementen (platen van 1,8 meter breed en 5,79 meter lang). Deze elementen zijn ge plaatst op onderheide liggers, n.l. de hoofdliggerbak in het mid den en 2 zijliggers. Afmeting van de totale fundatie: 14 X 30 meter! (Zie foto 3). Door deze werkwijze kon de bouwtijd en daarmede ook het ongerief in de S.B.-loods aan merkelijk worden bekort. In de hoofdliggerbak, waarop zich het centrale bedienings- looppad bevindt, is de complete slang/kabelgeleiding onderge bracht. Al het benodigde ijzer werk (ca. 30 ton) zoals loopbor dessen, railbedden, looprail voor slang/kabelgeleiding, omkasting schakelkast, brandbedden, aan slagen enz. werd in eigen bedrijf ontwikkeld en aangemaakt. In een volgend nummer hopen wij verder in te gaan op „het werken met" deze interessante machine. NB/OUTILLAGE In de vroege ochtend van 12 juli jl. werd Schiedam opgeschrikt door een hevige ontploffing. Het bleek, dat deze had plaats gevonden aan boord van de tan ker „Agua Clara", liggende bij Tankercleaning N.V. aan de Ha venstraat te Schiedam. Men wilde daar beginnen het schip gasvrij te maken, alvorens Het schip enige uren na de ontploffing. De foto geeft een duidelijk beeld van de aangerichte schade. het voor de jaarlijkse dokbeurt naar onze werf zou worden ver haald. De „Agua Clara" wordt thans bij ons gerepareerd. Met deze repa ratie zijn enkele maanden ge moeid. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 10