„Evaggelos TH." weer hersteld a. Bij de verwerking van alle verfprodukten dienen de ele mentaire regels van persoonlijke hygiëne in acht te worden ge nomen: Men wast de handen vóór de maaltijd. Men verzorgt verwondingen ter voorkoming van infectie. Men neemt geen met verf be smeurd gereedschap in de mond en men rolt geen sigaret met door verf en plamuur verontrei nigde handen. b. Bij de verwerking van alle verfprodukten geldt voorts, dat in gesloten, onvoldoende ge ventileerde ruimten, zoals tanks, kasten, etalage-vitrines e.d., ge zorgd moet worden voor doel treffende ventilatie b.v. langs kunstmatige weg. Is dit niet mo gelijk dan dient van een zoge naamde verse-luchtkap gebruik te worden gemaakt. c. Bij het afbranden of afschu ren van oude verflagen dient de nodige voorzichtigheid betracht te worden in verband met de mogelijkheid dat deze voor de gezondheid schadelijke pigmen ten bevatten; het inademen van stof of nevels dient te worden voorkomen. d. Men zij er op bedacht dat vele verfprodukten, oplos-, ver- dunnings-, afbijt- en ontvettings- middelen brandgevaarlijk zijn. Voorzorgsmaatregelen bij de verwerking van produkten, geco deerd met een B, C of D en met het cijfer 1. Het cijfer 1 Vergiftig bij inwendig gebruik en bij inademen van schuurstof en spuitnevels. Kan met de kwast (of met het plamuurmes) zonder speciale hygiënische maatrege len verwerkt worden. Zorg bij schuren en spuiten voor behoorlijke ventilatie. Draag zo nodig masker. De letter B Inademen van veel damp kan schadelijk zijn. Zorg voor goede ventilatie. Draag zo nodig masker. De letter C Inademen van de damp is scha delijk. Bij verwerken met de kwast: Zorg voor zeer goede ventilatie. Bij verfspuiten: Zorg voor goede afzuiging van de damp of ge bruik een masker. De letter D Inademen van de damp is ge vaarlijk. Bij verwerken met de kwast: masker dragen, ook bij goede ventilatie. Bij verfspuiten: steeds verse- luchtmasker gebruiken. Denk er aan, dat personen in uw omgeving zonder masker ge vaar lopen. Houd strikt de hand aan de door de fabrikant op de bus vermelde voorzorgsmaatre gelen. De „Evaggelos TH." kan weer varen. Het schip heeft enige tijd aan onze werf gelegen om een ingrijpende reparatie te ondergaan. De schade is nu hersteld. (Voor verdere informatie: zie pagina 16 van het juli-nummer van het WF-Nieuws). 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 12