GROEPSWERK De nieuwe leerlingen in de kantine als nieuwigheid, dat deze werk pakken vrijdagsavonds weer wor den ingeleverd tegen een bon en op de eerste werkdag van de week geruild worden voor een schone overall. Geen gewas en verstel meer thuis en altijd een nette indruk op het werk. Na het eten is er dan het tra ditionele bezoek aan de foto graaf en de eerste kennismaking met de onderneming. Moe van de nieuwe indrukken wordt dan nog aangetreden voor de groepsfoto en dan naar huis. Morgen begint het grote werk! Veel succes op onze school! Het is een goede gewoonte, dat de laatste weken van het cursus jaar van de Voorbereidende klas sen besteed worden aan groeps werk. U herinnert zich ongetwij feld de modellen, die werden gebouwd van de Wilton-Fijenoord sleepboot in de afgelopen jaren. Dit jaar is teruggeblikt in de Wilton - Fijenoord - geschiedenis voor een onderwerp, en de lera ren van het Voorbereidend Jaar vonden dit in de stoomkranen, die een tiental jaren geleden nog in het platenpark reden. Daar echter geen enkele werkteke ning of ook maar iets dat op documentatie leek voor handen was, bleek een foto van het jaar 19221! uit het archief van de foto graaf het enige aanknopingspunt te zijn. In ruim twee weken werd op schaal door de leraren de zaak uitgezet, aanwijzingen gegeven, en de leerlingen deden de rest. Het onderstel met huis en op schriften kwamen klaar, de arm werd door een andere klas ge maakt, evenals de ketel, de hef boompjes, ramen en deur. Anderen zorgden voor de lokale sfeer, als de beren in het pla tenpark, platen, het brandge- reedschap, rails etc. De voorpui van de Scheeps- bouwloods verrees met verlich ting, ja, de urinoirs ontbraken zelfs niet. Op de foto komt een en ander niet zo tot zijn recht, maar op de a.s. diploma-uitreiking zal dit staaltje van handvaardigheid te zien zijn. Valk. De oude stoomkraan 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 15