UIT DE ONDERNEMINGSRAAD de Verenigde Machinefabrieken te fusionneren, waarbij tevens de afspraken tot maritieme samen werking met Rijn-Schelde volledig zouden worden gehonoreerd. Moeilijke situatie en oplossing Het is u allen bekend wat daarna, nu ruim een week geleden, is gevolgd. De fusie tussen Wilton-Fijenoord-Bronswerk en de Verenigde Machinefabrieken was gegoten in een vorm, waarbij de Verenigde Machinefabrieken een bod uitbrachten op de aandelen en de certificaten van Wilton-Fijenoord-Bronswerk. Doordat nu Rijn-Schelde een niet mis te verstaan tegenbod deed, ontstond een zeer ongewone en moeilijke situatie. Gelukkig is uit die moeilijke situatie in onderling overleg een goede oplossing voortgekomen. Deze oplossing houdt in, dat het landbeen van Wilton- Fijenoord-Bronswerk ingepast wordt bij de Verenigde Machinefabrieken en dat het zeebeen van Wilton- Fijenoord-Bronswerk aansluiting vindt bij Rijn-Schelde. Deze oplossing gaat wel minder ver dan een volledig samengaan van de drie bedrijven. Niettemin is deze oplossing een goede, die zeer veel meer vooruit zichten voor de toekomst biedt dan een situatie, waarbij de drie bedrijven ieder hun zelfstandigheid hadden behouden en afzonderlijk waren blijven voort bestaan. Huidige situatie en toekomst De Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord zal blijven voortbestaan en zich van haar oorspronkelijke taak blijven kwijten als een werkmaatschappij van Rijn-Schelde. Tot Wilton-Fijenoord behoren vanzelf sprekend de werven te Schiedam en Rotterdam als ook de machinefabrieken Bronswerk-Fijenoord, Schie dam, die geografisch aan de werf zijn gebonden en als zodanig weer deel gaan uitmaken van Wilton- Fijenoord. Vorige week donderdag 12 september, werd door een bijzondere mededeling, die tot u allen was gericht, getracht u een eerste inzicht te geven in de situatie, waarin wij ons nu bevinden. Wij willen die mededeling hier niet met andere woorden herhalen. Voor wie de inhoud wil herlezen is de mededeling elders op deze bladzijden nog eens onverkort weergegeven. De weg, die is gevolgd buiten beschouwing gelaten, zijn wij met de situatie, die uiteindelijk is bereikt, beslist verheugd. Ons landbeen, samengevat onder de naam Bronswerk, gaat ingepast in de Verenigde Machinefabrieken een goede toekomst tegemoet. Het zelfde kan worden gezegd van Wilton-Fijenoord als werkmaatschappij van Rijn-Schelde. Immers de ge zamenlijke werven zullen beter opgewassen zijn tegen de ontwikkeling van de tijd. De mening, dat de fusie tussen Wilton-Fijenoord en Bronswerk nu zou zijn „teruggedraaid", kunnen wij niet delen. In de periode dat Wilton-Fijenoord- Bronswerk heeft bestaan, is veel bereikt, zijn vele nieuwe activiteiten ontwikkeld, zeker aan de landkant, maar ook aan de zeekant; daarop zal straks worden voortgebouwd. In dit verband mag er wel op worden gewezen, dat ook Rijn-Schelde land- en zee-activiteiten onder scheidt. Als Wilton-Fijenoord is ingepast, zullen de activiteiten van het nieuwe Rijn-Schelde concern voor ongeveer de helft uit land- en voor de andere helft uit zee-activiteiten bestaan. Daaruit valt duidelijk af te leiden welk een groot aandeel Wilton-Fijenoord straks zal innemen in een nieuw maritiem geheel. Samenvatting Wij hebben de laatste tijd heel wat te verwerken gehad en wij zullen allen onze momenten hebben beleefd van ongerustheid en twijfel. Ook zal het velen van ons niet gemakkelijk vallen zich direct met de nieuwe toestand te verenigen. Maar dat is uiteindelijk wél nodig en het heeft ook zin. We kunnen weer meer gerust zijn, niet alleen wat betreft de werkgelegenheid, maar ook vooral wat betreft de toekomst van het bedrijf. Er zijn nieuwe en betere vooruitzichten ontstaan en dat is voor ons allen één van de belangrijkste dingen. Tenslotte willen wij hier herhalen, dat wij ons uiterste best zullen doen zo spoedig mogelijk verdere ant woorden op brandende vragen te geven. Wanneer we gezamenlijk de schouders eronder zetten, zullen er goede dingen te bereiken zijn. DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ WILTON-FIJENOORD N.V. De Directie Als een waterval zijn de laatste weken tal van publi- katies over de ontwikkelingen betreffende ons bedrijf over ons heen gekomen. Het was voor een ieder van ons haast niet mogelijk een en ander goed te rangschikken of te geloven. De laatste berichten, dat ons bedrijf zou opgaan in de VMF en de Rijn-Schelde groep, zijn dan ook bij ons personeel ingeslagen als een bom. Heel begrij pelijk is door ons personeel op deze mededeling zeer emotioneel gereageerd. Heel moeilijk kon en kan men wellicht ook nu nog wennen aan het idee niet meer verder te werken als zelfstandig bedrijf. Velen van ons werden gegrepen door een gevoel van onrust en onzekerheid. Dit gevoel Is nog ver sterkt doordat vele vragen, die in zo n situatie nu eenmaal rijzen, onbeantwoord bleven. In een geval als dit kan men nauwelijks wachten totdat de kruit-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 20