VAN RIJN-SCHELDE DATA EN KANTTEKENINGEN damp enigszins is opgetrokken, zodat men beter kan zien wat er gedaan moet worden. En de massa media, zoals T.V., radio en pers hebben daar natuurlijk het hunne toe bijgedragen. Nu we zover zijn, dat we, naar we aannemen, wel wat afstand kunnen nemen van het gebeurde, is het goed ons te realiseren hoe het nu met ons gesteld is en welke stappen zijn en worden ondernomen om mét elkaar als eenheid in ons bedrijf weer verder te gaan. Wij hebben als ondernemingsraad direkt na het ge beurde een vergadering gehad met onze direktie, waar ons open en eerlijk de achtergronden van de besprekingen zijn geschetst, die tot het gebeurde hebben geleid. Hierbij kwam scherp naar voren, dat wij als enkel bedrijf onmogelijk in de toekomst zouden kunnen voldoen aan de eisen, welke op het gebied van de scheepsbouw worden gesteld en om in de schaal vergroting, die daarin optreedt, onze rol op het gebied van de reparatie te kunnen blijven vervullen. De mogelijkheden, welke ons in groot concernverband geboden worden om steeds op werkgelegenheid te kunnen rekenen, zijn natuurlijk van zeer groot be lang voor het bedrijf en het personeel. In de O.R. vergadering kwamen dan ook zeer veel vragen, b.v.: wat blijft bestaan? wat gaat er weg? blijven de arbeidsvoorwaarden dezelfde? komen er ontslagen, verschuivingen en wat al niet meer? Natuurlijk kon op dat moment op al deze vragen niet altijd een bevredigend antwoord worden gegeven, wat evenwel niet wegnam, dat de O.R. toch wel tot de conclusie kwam, dat door de direktie al datgene gedaan wordt om ons als een waardige partner in de nieuwe constellatie in te passen. Het is dan ook met vertrouwen en optimisme, dat de O.R. de toekomst tegemoetziet en wij menen, dat we ten aanzien van de mogelijke werkzaamheden in de toekomst met z'n allen iedere uitdaging kunnen en willen aanvaarden en tot een goed einde brengen. Het was voor ons een grote steun om van verschil lende bedrijven in het land telegrammen te ontvangen, welke ons een blijvende werkgelegenheid toewensten en wij hopen in de toekomst te kunnen aantonen, dat deze goedbedoelde ongerustheid ongegrond is gebleken. Wij vertrouwen met z'n allen rustig verder te kunnen werken. 13 september 1968 B. Blommers Ik ben bijzonder erkentelijk, dat ik mij namens de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde door middel van het Wilton-Fijenoord Nieuws tot de werknemers van Wilton-Fijenoord kan wenden om te zeggen hoezeer wij ons erover verheugen, dat Wilton-Fijenoord thans deel uitmaakt van de Rijn-Schelde groep. Dat deel uitmaken betekent hetzelfde als het voor de andere Rijn-Schelde ondernemingen betekent: onder eigen naam, met een eigen gezicht naar buiten. Niemand denkt erover de waarde, die in de naam en de reputatie van uw bedrijf ligt, verloren te laten gaan. U blijft werken, en daar bedoel ik uitdrukkelijk mee: u allen, onder de directe leiding van eigen direc teuren, die u reeds jaren kent, en die met ons er van overtuigd zijn, dat wij tezamen beter dan afzon derlijk de groei en de ontplooiing van al onze be drijven kunnen bevorderen. Met elkaar, in goede samenwerking, kunnen wij meer, weten wij meer, hebben wij meer mogelijkheden dan elk op zichzelf en dat is de bedoeling van de aan eensluiting, die nu plaatsgevonden heeft. Wij kennen uw bedrijf en uw werk door vele jaren van collegiale samenwerking, waarvan uzelf voor beelden genoeg bekend zijn en wij hebben daar grote waardering voor. U zult in de toekomst juist vanwege de nauwere samenwerking van onze bedrijven wellicht meer con tact hebben met uw collega's van de huidige Rijn- Schelde bedrijven. Zij zullen daarbij slechts één doel hebben, namelijk met u te zoeken naar de beste oplossing voor de problemen, die ons gesteld worden en door het bevorderen van de goede gang van zaken in elk der bedrijven de bloei van het geheel te bevorderen. Wij vertrouwen dat u ze op collegiale wijze tegemoet zult treden. Met elkaar zijn wij sterker dan wij tevoren waren. Problemen zijn er vele, dat is u bekend. In een drachtige samenwerking kunnen wij ze het hoofd bieden, om zo de Rijn-Schelde, met als werkmaat schappijen van Noord naar Zuid gerekend Motoren- fabriek Thomassen, Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord, De Rotterdamsche Droogdok Maat schappij, Machinefabriek „Breda" v.h. Backer Rueb en de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", verder te doen bloeien en groeien. K. van der Pols Vrijdag 16 oktober 1964 wordt in het nieuws gebracht, dat Wilton-Fijenoord en Bronswerk besloten hebben een fusie aan te gaan; er zullen twee werkmaatschap pijen worden gesticht, te weten Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord, later in het spraakgebruik aan geduid als ons land- en zeebeen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 21