BIJZONDERE MEDEDELING I Woensdag 3 juli 1968 wordt bekend gemaakt, dat Rijn-Schelde en Wilton-Fijenoord-Bronswerk een nauwe samenwerking zijn aangegaan op maritiem gebied en dat als eerste belangrijke stap het besluit is genomen een grote reparatiewerf op de Maasvlakte te stichten. Maandag 15 juli 1968 wordt de fusie tussen Wilton- Fijenoord-Bronswerk en de Verenigde Machinefabrie ken aangekondigd, waarbij uitdrukkelijk wordt gesteld, dat de afspraken tot maritieme samenwerking met Rijn-Schelde volledig gehonoreerd zullen worden. Donderdag 5 september 1968 wordt door Rijn-Schelde een tegenbod gedaan op de aandelen en certificaten van Wilton-Fijenoord-Bronswerk; er ontstaat daardoor een zeer ongewone en moeilijke situatie. Maandag 9 september 1968 is er sprake van overeen stemming tussen de drie betrokken ondernemingen en zijn de eerste richtlijnen bekend volgens welke ons landbeen zal worden opgenomen in de Verenigde Machinefabrieken en ons zeebeen „Wilton-Fijenoord" zich zal aansluiten bij Rijn-Schelde; de dag wordt besteed aan het zo volledig mogelijk op de hoogte brengen van naaste medewerkers, staf, Ondernemings raad en de Vakbondsbestuurders. Dinsdag 10 september 1968 worden de publiciteits media officieel ingelicht, vinden persconferenties plaats, enz. Woensdag 11 september 1968 vindt opnieuw een uit gebreide voorlichtings-vergadering plaats van de On dernemingsraad van Wilton-Fijenoord. Donderdag 12 september 1968 gaat aan het gehele per soneel van Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord, Schiedam een bijzondere mededeling uit, die nadere toelichting inhoudt; tevens worden op het bedrijf in Schiedam samenkomsten belegd met bazen, onder bazen, bedrijfsleiding en vele anderen met het doel een ieder zo goed mogelijk op de hoogte te brengen. Dinsdag 17 september 1968 wordt een bijzondere editie van het Wilton-Fijenoord Nieuws uitgebracht; intussen is bekend, dat een zeer grote meerderheid van aandeelhouders van Wilton-Fijenoord-Bronswerk op het gezamenlijke aanbod van de Verenigde Machinefabrieken en Rijn-Schelde is ingegaan en de overgang op formaliteiten en verdere uitwerking na rond is. Eind oktober 1968 is het streefpunt om ten aanzien van vele organisatorische en sociale vraagstukken nadere concept-plannen gereed te hebben; dan zal ook een proeve van de „sociale blauwdruk" op een centraal punt met de Vakbondsbestuurders in be spreking komen. Eind december 1968 zullen zo enigszins mogelijk de formele kanten van wat is overeengekomen zijn af gerond; dan zal Bronswerk zijn opgenomen binnen de Verenigde Machinefabrieken en dan zal Wilton- Fijenoord haar plaats en taak hebben gevonden in het Rijn-Schelde verband. Het is ons een behoefte u na de gebeurtenis sen van de afgelopen dagen het volgende mede te delen: De Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Fijenoord N.V. zal door de bundeling der maritieme aktiviteiten met 'de Rijn-Schelde groep blijven voortbestaan en zich van haar oorspronkelijke taak blijven kwijten. De werf zal als een werkmaatschappij op een verstandige manier worden ingepast in het Rijn- Schelde concern. De naam van deze werk maatschappij zal ongewijzigd blijven. De Machinefabrieken van Bronswerk-Fijenoord Schiedam, die geografisch gebonden zijn aan de werf, zullen weer deel gaan uitmaken van Wilton-Fijenoord. De lopende produktie als ondernomen door Bronswerk-Fijenoord Schiedam zal verder worden afgewerkt. De bepaalde aktiviteiten van B.F. Schiedam die niet duidelijk geografisch gebonden zijn aan het werfbedrijf en duidelijk op landaktiviteiten zijn gericht zullen in nader overleg via Bronswerk-Fijenoord in VMF-ver- band worden voortgezet. Eventuele veranderingen die de werknemers raken zullen in overleg met betrokkenen wor den geregeld. Nadere detaillering is op het huidige ogenblik niet mogelijk. Wilton-Fijenoord heeft nog steeds grote behoefte aan meer werknemers. Derhalve zijn er ook thans geen redenen tot ongerustheid voor de werknemers van ons bedrijf. Wij begrijpen dat er bij onze werknemers een groot aantal vragen is gerezen en doen onze uiterste best hierop op zo kort mogelijke termijn een antwoord te geven. Schiedam, 12 september 1968. DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ WILTON-FIJENOORD N.V. De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 22