Jenny: het „idool" van onze WF-schoonmakers Jenny is groen (van kleur al thans) en zij heeft een bijzonder lange adem. Bovendien bezit ze nog een tweeling zusje. „Ze loopt op petroleum en stroom". Dit kom ik van de heer Ooster- lee te weten, die vakkundig en kele knoppen bespeelt en me tevens wat meer karaktereigen schappen onthult. Baas Oosterlee heeft de leiding in het schoonmaakgebouw aan de kop van Machinefabriek I en Jenny heeft daar een dienende functie. Zij is een schoonmaak- apparaat, waarvan ons bedrijf er twee rijk is. „Er zijn vaste men sen voor de bediening. Voor overdag en 's nachts." Hij spuit hete stoom op de vloer om te tonen, hoe er met Jenny moet worden omgesprongen. Ze staat rammelend, een beetje on elegant te puffen, maar wel op een doelmatige manier en dat maakt eigenlijk alles weer goed. „We reinigen meestentijds met een mengsel van water en soda, dat er als stoom uitspuit". Het schoonmaakbedrijf is nu niet een afdeling die met veel tam-tam aan de weg timmert. Dat neemt niet weg, dat zij een afdeling is, die een belangrijke schakel vormt in de keten van reparatie-werkzaamheden. Vrij wel alle onderdelen, die voor reparatie naar de Machinefa briek moeten, passeren het schoonmaakbedrijf. In wezen is het een grote zeef: de onderde len gaan door de openingen, terwijl het vuil achterblijft. Dat schoonmaken is door de jaren een apart vak geworden en het is zeker de moeite waard er eens de aandacht op te vestigen. ,,En wat wij nu precies schoon maken?" Hij troont me mee door de koele ruimte („nee, het kan hier ontzettend benauwd zijn van Spuiten met de „Jenny' De heer Oosterlee (links) geeft aanwijzingen 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 5