Willy Wilton- Fonds Kinderbijslag Bij het schoonmaken wordt ook een gritstraalinstallatie gebruikt. en de bankwerkers. „De motor onderdelen demonteren we niet zelf. Dat doen de bankwerkers. Zelf heb ik vóór mijn ziekte bij de sjouwers gezeten, als onder baas". Baas Oosterlee zit bepaald niet bij de pakken neer. Hij duwt terloops even mee aan een zwaar stuk, dat de gritstraai-in- stallatie in moet. Het stuk zwicht niet. „Haal er even een steek- ijzer bij". Zijn raad heeft tot ge volg, dat het karweitje in een oogwenk is gepiept. We staan al weer bij de motor- cleanbak. „Fijn spul". Hij steekt er zijn vinger in. „Het is niet ge vaarlijk, maar als je dat stuk metaal, dat daar staat, er in zet, is na een uurtje zelfs de verf opgelost". Hij weet wel met zuigers, cilin ders enz. om te gaan. „Dat komt, omdat ik vroeger zelf gevaren heb. Niet op de grote vaart, hoor. Ik zat op de binnenvaart". Die tijd heeft hij nooit helemaal naast zich neergelegd. „Ik heb een eigen motorbootje. Samen met mijn vrouw zwerf ik in de vakanties over de Nederlandse rivieren. De weekends trekken we er met de boot eveneens op uit. Een rust, dat je dan vindt, daar heb je geen idee van In stilte Ik laat nog even mijn ogen door de goed onderhouden, grote ruimte dwalen. Een paar man nen zijn met de kraan bezig. Er wordt voor de „buitenwacht" haast in stilte hier gewerkt. Eigenlijk een werk, waaraan je vrijwel nooit wordt herinnerd, maar waarvan je weet, dat als het niet gebeurde, geen boot het lang op zee zou uithouden. Bij ons afscheid toont de heer Oosterlee onbewust uit het goe de schoonmaakhout gesneden te zijn door eerst zijn hand ste vig aan zijn overal af te poetsen en ik werp nog even een steelse blik op Jenny van onze schoon maakdienst: een werkster voor dag en nachtMvV Ontvangsten 398,50 Schiedam 105,65 Rotterdam f 504,15 totaal (opbrengst ver koop klein materiaal) Voor een juiste uitvoering van de kinderbijslagwetten is het noodzakelijk, dat de afdeling Personeelsadministratie steeds op de hoogte is van de juiste samenstelling van de gezinnen. De meest voorkomende veran deringen zijn o.a.: a. Geboorte of overlijden van kinderen. b. Kind(eren) niet meer bij u thuis om welke reden dan ook. c. Kind van 16 jaar, dat gaat werken. d. Kind van 16 jaar of ouder, dat gaat studeren. e. Kind van 16 jaar of ouder, dat studie opgeeft of beëin digt en gaat werken. f. Kind van 16 jaar of ouder, dat tijdens studie praktisch jaar doormaakt, of gedeelte lijk werkt en studeert. g. Wanneer voor een kind van 16 tot 27 jaar een studie beurs of renteloos voorschot wordt - is - aangevraagd. h. Invalide kind van 16 jaar of ouder, dat toch gaat werken. i. Invalide kind van 16 jaar of ouder, dat een uitkering ont vangt van Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken of tewerk gesteld wordt in een Gemeentelijke Sociale Werk plaats. j. Wanneer een kind van 16 tot 27 jaar in het eigen huis houden werkzaam is. (In dergelijke gevallen bestaat de mogelijkheid om kinder bijslag aan te vragen). Er zijn echter nog meer wijzi gingen, die van invloed kunnen zijn op de uitvoering van de Kinderbijslagwetten en wij wij zen u wellicht ten overvloede op de verplichting om alle wij zigingen terstond aan de admi nistratie door te geven. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 7