itroleer steeds! LnJ gereedschappen zthfg deugditjk Hijswerkzaam heden Bijzondere lading a/b „Eurybates" PR EVENTJE PUNT ÉÉN VEILIGHEID! Het personeel, dat in ons be drijf is belast met het horizon taal en verticaal transport, heeft steeds weer te maken met het probleem, hoe op de meest doelmatige en veilige manier zijn „tegenstander" bij uitstek: de zwaartekracht, beheerst kan worden. Vallen door ondoelma tige belasting van hijswerktuig of hijsgerei komt dan ook he laas nog voor, tot schade van mens en materiaal. Onze moderne hijswerktuigen en hulpgereedschappen zijn al- Ie zó geconstrueerd, dat bij een belasting tot aan een voorge schreven maximumwaarde, nog ruim voldoende mechanische sterkte of stabiliteit aanwezig is om het werk met een minimum aan gevaar uit te voeren. Anders gezegd: bij het ontwer pen van hijsmateriaal werd op de tekenkamer reeds voor een groot deel voor de veiligheid gezorgd. Voor een deel, want het reste rende en eigenlijk het belang rijkste aandeel in deze veilig heid komt nog steeds voor re kening van de mensen die er mee werken. Het gaat om de manier waarop zij met hun hijs gerei omgaan. Veilig werken met hijsmateriaal kan worden bevorderd door het volgen van 4 richtlijnen. 1. Kies het juiste gereedschap. 2. Inspecteer op deugdelijkheid vóór het gebruik. 3. Gebruik hijsgerei vakkundig. 4. Bewaar doelmatig en zorg - of laat zorgen - voor gere geld onderhoud. Door deze 4 richtlijnen tot uw devies te maken en op te vol gen is het mogelijk de veilig heid bij het hijsen te bevorde ren en op te voeren. Punt één Veiligheid! A. P. Engelse autobus (dubbeldekker) gekocht door 'n Amerikaan in New-York, als deklading van het aan onze werf in reparatie liggend schip „Eurybates". 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 17