Onze bouwnummers 799-800 de motortankers „La Hacienda" en „La Quinta" OFFICIËLE MEDEDELINGEN Zoals reeds eerder in deze ko lommen werd medegedeeld, heeft onze afdeling Nieuwbouw twee chemicaliën-tankers in op dracht voor de Engelse rederij Buries Markes Ltd. Het verheugt ons in dit nummer een impressie van deze sche pen te kunnen afdrukken. Met een draagvermogen van ca. 2350 ton en een inhoud van de ladingtanks van ca. 2200 m3 kunnen deze tankers, zeker naar tegenwoordige begrippen, niet groot genoemd worden; evenmin lijkt het machinevermo gen van 2000 pk indrukwekkend. Het zijn echter schepen van een zeer interessant, sterk in op komst zijnd en voor ons bedrijf geheel nieuw type. Binnen de hoofdafmetingen, 75 m tussen de loodlijnen, 12,60 m breedte en 6,00 m holte, vinden wij acht ladingtanks, waarvan alle schotten, de bodem en het dek geheel bestaan uit massief roestvrij staal, terwijl alle ver stijvingen buiten de tanks zijn aangebracht. Ook de ladinglei dingen, pompen, afsluiters etc. bestaan geheel uit dergelijk kostbaar materiaal. Dit maakt de schepen geschikt zowel voor het vervoer van sterk agressieve ladingen, waartegen gewoon staal zelfs door moder ne verfsystemen niet of onvol doende beschermd zou kunnen worden, als van kostbare of kwetsbare producten, die door verontreiniging hun waarde zou den verliezen, zoals sommige spijsvetten of andere levensmid delen. Ook zijn uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen om zeer vluchtige en vergiftige stoffen op verantwoorde wijze te kun nen vervoeren. De kostbaarheid en gecompli ceerdheid van deze materialen en voorzieningen wettigen dan ook ten volle de beslissing de schepen te bouwen in de On- derzeebootloods, waar het ge makkelijker zal vallen de gun stige werkomstandigheden te handhaven, die voor een der gelijk object gewenst zijn. De machine-installatie, waarvan de kern wordt gevormd door twee snellopende dieselmoto ren, die via één tandwielkast een verstelbare schroef aandrij ven, is ingericht voor onbeman de vaart. Ook dit doet vertrouwen, dat deze opdracht behalve van be lang voor het ogenblik, ook van grote waarde voor de toekomst zal zijn door de ervaring, die er mee wordt opgedaan op een nieuw terrein. F. S. In overleg met de raad van bestuur van Rijn-Schelde Machinefa brieken en Scheepswerven N.V. en in aansluiting op de bijzondere mededeling No. 725 van 12 september 1968 kan thans het volgende worden medegedeeld. De direktie van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. wordt met ingang van 19 september 1968 gevoerd door de heren: ir B. Wilton ir O. J. van der Vorm C. H. Meeuwisse. Tot onderdirekteur is benoemd de heer D. Teschmacher. De heer ir J. E. Woltjer is afgetreden als direkteur van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. in verband met zijn a.s. benoeming tot lid van de raad van bestuur van Rijn-Schelde Machi nefabrieken en Scheepswerven N.V. Zoals reeds eerder medegedeeld zal de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. onder haar oude naam haar tot nu toe ge voerde aktiviteiten voortzetten als een Werkmaatschappij van het Rijn-Schelde concern. Schiedam, Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. 23 september 1968 De Directie Betreft: Organisatie afd. Reparatie Op 16 september j.l. is de heer ir D. M. Bakker s.i. in dienst getreden bij onze onderneming in de funktie van bedrijfsingenieur bij de Afdeling Reparatie. De werkzaamheden van de hoofd-bedrijfsleiding van de Afdeling Reparatie zijn de laatste jaren dermate toegenomen dat een ver sterking van de staf noodzakelijk bleek. De medewerking van de heer Bakker, die reeds eerder de leiding had van een groot scheeps- reparatiebedrijf en de laatste jaren als hoofdingenieur van de Tech nische Dienst aan de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. ver bonden is geweest, zal er ongetwijfeld toe bijdragen dat de dienst verlening aan onze klantenkring zo doeltreffend mogelijk blijft. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 5