Schip voor opslag van ruwe olie Drukte bij reparatie Nieuwe neus voor „Costa Rica" Lange tijd hebben wij het stilzwijgen moeten be waren over het bouwnummer RDM326/WF798, waaraan op de tekenkamers en in de werkplaat sen reeds gewerkt wordt. Op wens van onze klant vermelden wij slechts dat het schip gebouwd wordt voor buitenlandse rekening. Het is nog niet definitief bekend waar het vaar tuig zal worden ingezet. Aanvankelijk zou het schip tweemaal zo lang worden als thans besloten is. De lengte wordt nu 154 m en de breedte 45,72 m. Voor het snel bouwen van het langere vaartuig was een afspraak gemaakt tussen De Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij en Wilton-Fijenoord om de bouw in samenwerking te doen geschie den. Deze afspraak blijft gehandhaafd. W.F. zal ruim 1/3 deel maken en dit komende zomer in haar grote reparatiedok no. 8 aan het RDM-deel kop pelen, waarna het schip bij de RDM zal worden afgebouwd. Het schip is bestemd om op zee, voor 8 ankers gemeerd, olie op te nemen vanuit buitengaats geboorde oliebronnen. Dit opnemen van olie gaat continu via op de zeebodem gelegde leidingen aie met slangen aan het vaartuig verbonden zijn. De afvoer van olie geschiedt eveneens over de zeebodem via een meerboei naar de tankers die voor het vervoer naar de raffinaderijen zorgdra gen. Om de tankers in een korte tijd te kunnen vol pompen komen grote door dieselmotoren gedre ven pompen aan boord. Een bemanning van 24 koppen zal aan boord gehuisvest worden. Verbinding met de wal zal met „bevoorradingsschepen" en helicopters mo gelijk zijn. Het schip zal in de 2e helft van volgend jaar op geleverd worden en dan een draagvermogen van 68.000 t hebben op beperkte diepgang. De mo gelijkheid bestaat om het draagvermogen later aanmerkelijk te vergroten indien het schip in dieper water gemeerd wordt. Wij zijn zeer verheugd dat wij met deze opdracht de gelegenheid krijgen ervaring op te doen op het nieuwe terrein van de olie-opslag op zee. In de toekomst zal er nog wel meer van dergelijk materiaal nodig zijn. Met de bouw is een totaalbedrag van 30 mil joen gulden gemoeid. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 8