Ondernemingsraad bijeenkomst te Rhenen op 17,18 en 19 oktober Attentie Autoparkeerders een inleiding over „Nieuwe inzichten inzake or ganisatie van het arbeidspotentieel op een scheepswerf". In dit onderwerp kwam iedere keer weer het zeer moeilijke probleem naar voren om in de bedrij ven het arbeidspotentieel (waar in elk bedrijf een tekort aan is) zo goed mogelijk in te zetten en in te delen. Hierbij kwam tevens naar voren hoe dringend noodzakelijk het is om over meer all round mensen te beschikken. Veel is er in die dagen over ons heengegaan. Vele vragen werden gesteld en beantwoord, hoewel er op talloze natuurlijk nog geen antwoord te geven was. De laatste spreker, maar beslist niet de minste, was de heer W. G. E. Valk, Hoofd van de afdeling Vorming en Opleiding, die een inleiding hield over de opleiding in ons bedrijf. Hij legde er in zijn betoog de nadruk op, dat niet alleen een goede voorbereiding vóór de plaatsing een dringende vereiste is, maar dat tevens een zorgvuldige verdere begeleiding van allen, die moeten worden ingezet, noodzakelijk is. Beladen zijn we na deze dagen weer teruggegaan naar het bedrijf. Een lading met een groot aantal onopgeloste problemen, waarin wij wel allen enig inzicht hebben gekregen en waarvan we mogen aannemen dat ieder, die hierbij aanwezig was, zich voortaan zo goed mogelijk zal inzetten om daarvoor zo gunstig mogelijke oplossingen te vinden. Het is natuurlijk niet mogelijk om van het in drie dagen besprokene direct een woordelijk verslag te geven. Het is nog allemaal te vers en moet nog wat bezinken en overdacht worden. We komen dan ook graag in een volgende uit gave van ons W.F.-Nieuws nog eens op de afzon derlijke onderwerpen terug. Al met al hebben we de indruk, dat allen, die deze bijeenkomst hebben meegemaakt, het grote nut ervan inzien, zodat we op deze wijze in staat zijn - welke problemen zich ook aandienen - de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. BI. De Ondernemingsraad was met een aantal be- drijfsfunctionarissen en gasten bijeen in Paviljoen „De Grebbeberg" te Rhenen om te luisteren en te discussiëren over een aantal onderwerpen, die momenteel zo belangrijk zijn voor ons bedrijf. In zijn openingswoord zei de voorzitter, ir B. Wilton, dan ook dat het zeer plezierig was om weer met elkaar over deze problemen van gedachten te kunnen wisselen. Het hoofdthema van deze bijeenkomst was de „Productiviteit", een probleem dat, nu er in ons bedrijf niet meer in tarief wordt gewerkt, zo ont zettend belangrijk is. Ten opzichte van dit probleem stelde de eerste spreker Drs. H. Wallenburg, medewerker van het Sociologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Leiden „de mens" centraal. Hij schetste op uit voerige wijze hoe moeilijk het is om in de produc tie een volledige inzet te krijgen om de mens in al zijn facetten zo goed mogelijk tot zijn recht te la ten komen. De andere spreker, Prof. Mr. Dr. H. Langman hield over dit onderwerp een knap betoog. Hierbij kwamen alle economische achtergronden en in vloeden sterk naar voren. Ook hij pleitte voor zoveel mogelijk inspraak van alle lagen in het bedrijf om daardoor met elkaar een zo goed mo gelijke productiviteit te kunnen bereiken Drs. C. Hartog van ons bedrijf, gaf een uitgebreide uiteenzetting over het gebruik, de mogelijkheden en toepassing van de computer. Een en ander werd nog toegelicht met enkele filmpjes. Tevens waren we in staat om in het I.B.M. service-cen trum te Arnhem de computer in werking te zien. We werden er stil van. Een zeer moeilijk onder werp voor hen, die niet met deze materie op de hoogte zijn. Onze directeur, de heer C. H. Meeuwisse, hield Een aantal bewoners van de Rubenslaan en Julianalaan heeft last van de vele auto's, die iedere dag bij hen voor de deur staan. Dat is ook wel begrijpelijk, want zodra bewoners met hun auto weggaan, worden prompt hun parkeerplaatsjes door mensen van ons bedrijf ingenomen. Als betrokkenen dan weer thuis komen, moeten zij vaak noodgedwongen hun auto's een paar straten verderop parkeren. Dat wekt logischerwijze enige wrevel: juist omdat dat dag-in- dag-uit gebeurt. En er komt nog iets bij. De com pacte rijen van geparkeerde auto's betekenen een werkelijke hindernis voor de leveranciers, 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 18