ting Bemetel, diverse functiona rissen uit de onderwijswereld, een opleidingsfunctionaris van De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij en voorts het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, leden van de Personeelsdienst, bedrijfslei ders, chefs en bazen, alsmede een deputatie van de Onderne mingsraad. De heer Valk feliciteerde de 107 geslaagde candidaten, die in totaal 234 Bemetel- en WF-di- ploma's behaalden. De leerlin gen met de beste examen-resul taten hadden eerder een ge schenk in boekvorm van de heer Wilton ontvangen. De chef Vorming Opleiding gaf een overzicht in vogelvlucht over het afgelopen cursus-jaar, dat wederom een uitstekend jaar genoemd kan worden. „Ook onze avond-opleidingen gaat het goed. Er zit een gestage groei in. In totaal volgen 178 leerlingen een avond-cursus, t.w.: technisch Engels en Duits, een meetcursus en cursussen Hydrauliek en Pneumatiek als mede Electronica". Zijn oordeel was, dat men te genwoordig steeds meer moet gaan doen voor de leerlingen, die van de school in het be drijfsleven stappen. „De snelle technische veranderingen met de daarmee gepaard gaande veranderingen in het menselij ke gedragspatroon maken dit noodzakelijk". Hij doelde hiermee op een voortgezette vakopleiding tij dens het werk zelf: een gelei delijke begeleiding van de werk nemer in zijn vak. Als voorbeeld hiervoor kan gelden het in de Machinefabriek genomen initia tief, waar 11 jongens worden begeleid in hun verdere ontwik keling tot all-round vakman. „Dat is een sterk „brugge- hoofd", dat in de toekomst mis schien goed kan samengaan met de Voortgezette Bemetelop- leiding, waarmee de Stichting volgend jaar wil beginnen". Tijdens de bijeenkomst werden ook drie leraren van de Bedrijfs- De heren Van der Vorm en Valk bekijken de werkstukken. Het tekenen van de diploma's. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 6