eengesloten vakantie van twee weken (waarin dus twee maal vijf is tien werkdagen vallen) worden geconcentreerd in de periode van 7 juli t/m 1 augustus 1969. De navolgende tijdvakken zijn vastgesteld: Schiedam 21 juli t/m 1 augustus 1969 Rotterdam 7 juli t/m 18 juli 1969. De aaneengesloten vakantie begint dus op maan dag. Voor die afdelingen, welke met onderhouds werkzaamheden zijn belast, zal getracht worden de vakantie zoveel mogelijk buiten de bovenge noemde aaneengesloten vakantieperiode vast te stellen. De overgebleven snipperdagen kunnen onder de daarvoor geldende voorwaarden worden opge nomen. Er zal geen vrijaf voor eigen rekening worden gegeven. Uiteraard geldt bovengenoemde vakantie-regeling slechts ten volle voor hen, die op 1 januari a.s. reeds bij de onderneming werkzaam zijn en ge durende het gehele jaar 1969 in dienst blijven. Een ieder is gehouden het juiste tijdvak van zijn vakantie vóór 1 april a.s. op te geven aan de baas van zijn afdeling. Slechts in bijzondere gevallen zal aan het verzoek om de vakantie buiten deze periode te mogen opnemen, tegemoet gekomen worden. Als bijzonder geval zal o a. het door brengen van de vakantie in Heidebad gelden. Er wordt op gewezen, dat de vakanties voor de bouwvakken worden gegeven in de periode van 28 juli t/m 8 augustus 1969 zowel voor het Noor den als het Zuiden van het land. Bij de loonbetaling van 17 januari 1969 zullen bij de loonslips formulieren worden gedaan, welke vóór 1 april a.s. ingevuld bij de baas van de afde ling moeten worden ingeleverd. Zij, die niet tijdig opgeven, wanneer zij met vakantie willen gaan, moeten er op rekenen, dat zij zoveel mogelijk zul len worden ingedeeld in bovengenoemde voor Schiedam en Rotterdam vastgestelde perioden. In verband met eventuele wijzigingen in de school vakanties enz., wordt geadviseerd geen afspraken voor de vakanties van het jaar 1970 te maken. Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. De Directie. o AFDELINGSZIEKENKAS De Directie heeft, met instemming van het Be stuur van de Afdelingskas, besloten om met in gang van 1 januari 1969 als „omslaglid" aan de uitvoering van de Ziektewet deel te nemen. Hiermede houdt de Afdelingskas, die sedert de jaren dertig bestaat, op met het verrichten van haar taak en zal zij alleen nog de ziektegevallen, die vóór 1 januari 1969 aanvingen, afhandelen. De Afdelingskas werd opgericht met het doel de werknemers meer inspraak te geven bij de uit voering van de Ziektewet- Het Bestuur van de Afdelingskas, dat werd samengesteld uit voor de ene helft door de werkgever aangewezen leden en voor de andere helft uit door de werknemers gekozen leden, kon de ziektewetpremie naar be hoefte vaststellen en de gelden zelf beheren, ech ter onder toezicht van de Bedrijfsvereniging. Daar in ons bedrijf het ziekenpercentage in het verleden bijna gelijk of lager lag dan het ge middelde percentage in de metaalindustrie, leid de dit tot het heffen van een over het algemeen lager premiepercentage dan de „omslagpremie" die door de Bedrijfsvereniging voor de gehele metaalindustrie werd vastgesteld. Tevens trad het Bestuur van de Afdelingskas op bij de behandeling van geschillen. De laatste jaren werd het arbeidsterrein van het Bestuur steeds kleiner door de perfektionering van de Ziektewet en de steeds beter wordende uitkeringsvoorwaarden. Ongelukkigerwijze nam daarbij ook de frequentie van de ziektegevallen, maar vooral de ziekteduur, die in hoofdzaak voortvloeit uit de leeftijdsopbouw van ons be stand, toe, zodat het Bestuur bij de premievast stelling vaak boven het door de Bedrijfsvereni ging vastgestelde percentage uitkwam. Aangezien de vastgestelde premie voor 1969 weer een flinke verhoging van de lasten van de werk nemers en werkgever zou betekenen, kwamen de Direktie en het Bestuur van de Afdelingskas tot het in de aanhef genoemde besluit. Ondanks het feit, dat ons bedrijf dus vanaf 1 ja nuari 1969 als „omslaglid" bij de Bedrijfsvereni ging staat genoteerd, zal in de wijze van behan deling van ziektegevallen geen wijziging optre den. De uitkeringen en vaststelling hiervan blijven op dezelfde wijze geschieden, waarbij zich in de toekomst wellicht kleine wijzigingen in de aan- en afmeldingsplicht kunnen voordoen. Wij vertrouwen er dan ook op, dat in de toekomst iedereen er aan zal blijven medewerken het ziek teverzuim zo laag mogelijk te houden. o FIETSERSINGANG VLAARDINGERDIJK Door een aantal personeelsleden is gevraagd een fietsersingang aan de kant van de Vlaardinger- dijk te maken. Na overleg met diverse instanties is gebleken dat dit op een aantal bezwaren stuit. In de eerste plaats heeft het bedrijf juridisch geen recht van overweg langs de Vlaardingerdijk. Voorts kan een fietspad alleen volgens een schui ne lijn over een dijk voeren, terwijl anderzijds aan de dijk zelf uit een oogpunt van veiligheid bepaalde eisen moeten worden gesteld. Tenslot te spelen hierbij ook verkeerstechnische proble men een rol. Op grond van deze overwegingen is het niet mo gelijk aan dit verzoek te voldoen. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 15