Vorming en opleiding Voortgezette vakopleiding Examen Valk. sus ingeleid met een korte schets over verbreding en ver dieping van het vakmanschap en wenste de cursisten veel suc ces toe met deze opleiding. In het september-nummer heb ben wij u ingelicht over de in stallatie van de Commissie Voortgezette Vakopleiding. U zult zich herinneren dat het De heer Th. J. Kouwenhoven, l.l. calculator in de afdeling Calcu latie Machine Fabriek, is ge slaagd voor het P.B.N.A.-exa men Hogere Technische Basis Cursus Werktuigbouw. Proficiat! Konden wij u de vorige maand melden dat een cursus op fees telijke wijze werd beëindigd met de diploma-uitreiking, nu willen wij melding maken van de start van twee nieuwe cursussen. In de eerste plaats, traditioneel, is er weer een cursus Meettech niek begonnen, die in mei 1969 zal worden afgesloten met het gebruikelijke examen. Maar er is ook een begin ge maakt met de cursus „Algemene Inrichting Machinekamer A". Deze cursus wordt georgani seerd voor een 40-tal jeugdige bankwerkers uit de afdeling Re paratie. Iedere week wordt er les gege ven in de onderwerpen Stoom werktuigkunde en Verbrandings motoren. De groep, die in twee gedeelten les krijgt, wordt gedu rende het onderwerp „Ketels" aangevuld met een aantal jonge Ketelmakers. Deze opleidingen, die met een volledig bezette klas draaien, zullen in 1969 weer gegeven worden, omdat een aantal jon gelui helaas teleurgesteld moest worden en nu niet kon deelne men. De heer Keetbaas, Hoofd afde ling Reparatie, heeft deze cur- De heer Roozendaal geeft een uiteenzetting aan de jongeren. De heer Keetbaas sprak de cursisten toe. hoofddoel van de Commissie is het bevorderen van een goede begeleiding van de afgestudeer de leerlingen van de Bedrijfs- school. Daartoe zijn door de Commissieleden besprekingen gehouden met de bedrijfsleiding en het bazencorps en de eerste gesprekken aan de tafel met de jeugdige werknemers zijn ge voerd. De foto geeft een dergelijke bespreking weer in het kantoor van de Bedrijfsdienst, waar de heer Roozendaal de groep jon geren, komend uit de afdelin gen Transport, Technische Dienst en Magazijnen met hun bazen, vertelt hoe de gang van zaken bij de Bedrijfsdienst is. Ook in andere bedrijfsonder delen maakt men goede vorde ringen met deze opzet van Voortgezette Vakopleiding. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 18