Burgemeester Roelfsema reikt een onderscheiding uit. Hij vraagt zich af of de jubilarissen bij toeval in dit bedrijf terecht zijn gekomen, is het een eigen keuze geweest of een keuze van de omgeving? Eén ding staat vast, zij zijn allen omstreeks het jaar 1929 in dienst gekomen en dat was de tijd van de grote economische wereldcrisis. In die tijd zijn er enkelen die steeds weer werden ont slagen en weer aangenomen. De heer Roelfsema heeft daarbij het jubileumboek doorgebladerd, dat geschreven is door Prof. Bouman. Hierin staat te lezen dat op 29 juni 1929 het fusiecontract werd gesloten tussen Wilton en Fijenoord met te rugwerkende kracht tot 1 januari. Spreker leest een stukje hiervan voor, dat staat op blz. 131. Hij besluit deze overdenking met de opmerking, dat dit stukje grond aan de Maas van Wilton- Fijenoord op de een of andere manier tot leven is geworden. Deze streek heeft veel te verduren ge had en dat zal ook wel blijven. Maar dat hebben de jubilarissen ook. Maar vast staat dat dit bedrijf heeft meegeholpen, dat dit Waterweggebied iets is geworden, waar men in de wereld met eerbied over spreekt. Vervolgens reikt de Burgemeester 17 Koninklijke onderscheidingen uit en houdt daarbij een per soonlijke toespraak, waarbij blijkt dat ook Burge meesters kijken en luisteren naar de Fabeltjes krant. Persoonlijke toespraak van burgemeester Roelfsema. Tenslotte richt de heer Wilton een woord van hartelijke dank aan Burgemeester Roelfsema, die op sublieme wijze de waarde van de Koninklijke onderscheidingen weet naar voren te brengen. Y. H. C. D. De gedecoreerden 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 9