Nieuws van de RIJN-SCHELDE partners riiiml Rijn-Schelde uitgenodigd mee te werken aan het ultracentrifugeproject De minister van Economische Zaken heeft de Rijn-Schelde Groep uitgenodigd medewerking te verlenen aan het ultracentrifugeproject, waaraan recentelijk in de landelijke pers zoveel aandacht is besteed. In het kort gezegd komt dit project er op neer ruw uranium te verrijken. De diverse maatschappijen van de Rijn-Schelde Groep bewegen zich reeds geruime tijd op het terrein van de energie-opwekking, onder andere in de vorm van het vervaardigen van stoomketels, turbines, gasturbines, gascompressoren, destilla tiekolommen, reactorvaten en andere onderdelen voor kernreactoren. Bekeken wordt in welke vorm aan het project kan worden bijgedragen en welke afdelingen van wel ke werkmaatschappijen in het bijzonder contac ten met U.C. Nederland N.V. zullen onderhouden. Genoemd bedrijf is thans in oprichting. In ieder geval zullen hierin enkele grote Nederlandse con cerns en de Nederlandse regering deelnemen. De maatschappij zal een fabriek van centrifuges en een verrijkingsfabriek in Almelo bouwen, waar van de kosten geraamd worden op 46 miljoen gulden. Ir. J. P. Jager Bruining directeur van T ransformatorenfabriek Met ingang van 1 juni 1969 is benoemd tot direc teur van Transformatorenfabriek N.V. - dochter van Machinefabriek Breda" voorheen Backer en Rueb - de heer ir. J. P. Jager Bruining, die daar mede de heer ir. H. G. Smits opvolgt. De laatste werd met ingang van genoemde datum eervol ontslag verleend. Per 1 juni 1969 werd de heer G. H. Feskens pro curatiehouder. Kostbare nucleaire installatie vertrok van RDM naar de USA Op 17 juni 1969 begon een reusachtig reactor- binnenwerk aan een lange reis van Rotterdam naar Browns Ferry aan de Tennessee River in de Amerikaanse staat Alabama. Dit binnenwerk, dat tot het grootste ter wereld behoort, werd door De Rotterdamsche Droogdok Mij N.V. vervaardigd in opdracht van het Amerikaanse concern General Electric. De uit verschillende onderdelen bestaande instal latie is geheel gemaakt van roestvrij staal en heeft een brutogewicht van ca. 150 ton. Het gevaarte Het door de RDM vervaardigde reactorbinnenwerk. is bestemd voor een zeer krachtige kerncentrale van 1100 MW per eenheid, die General Electric te Browns Ferry in opdracht van de Tennessee Valley Authority bouwt. Het zojuist vertrokken binnenwerk is het eerste in een serie van drie, die de RDM anderhalf jaar geleden voor deze kerncentrale in opdracht heeft gekregen. Transport In nauwe samenwerking met de opdrachtgever heeft de afdeling Expeditie van de RDM de volle- 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 13