Nieuws van de RIJN-SCHELDE partners Personalia Kiellegging bij de RDM In juli werden op een van de hellingen bij de RDM de eerste secties geplaatst van een zee waardig hefschip voor Van den Tak's Bergings bedrijf N.V. Met het plaatsen van een vlaksectie (41 ton) en een complete zijtank (48 ton) is een begin gemaakt met de bouw van het schip. Over vier maanden zal de tewaterlating plaats vinden. Eén maand later, vóór 1 december, wordt het schip opgeleverd. Dan zal Van den Tak's Bergingsbedrijf N.V. beschikken over het grootste zeewaardige hefschip ter wereld. Het hefschip krijgt een eigen voortstuwingsinstal latie en zal worden uitgerust met een hijsinstalla tie, waardoor het mogelijk is om 1200 ton te lich ten. Verder wordt op het dek een 400-tons wrak- kengrijper gemonteerd. Meer tandwielkasten bij „De Schelde" De Kon. Mij. „De Schelde" is begonnen met de uitbreiding van de tandwielfabriek. De capaciteit bedroeg tot op heden 12 tandwielkasten per jaar. Deze zal worden opgevoerd tot ongeveer 24 stuks per jaar. Hiervoor wordt een nieuw gebouw ge plaatst. „Schelde"-Terneuzen Twee jaar geleden richtte de Kon. Mij. „De Schel de" in het snel groeiende industriegebied rond Terneuzen en Gent een vestiging op, die zich pri mair bezighoudt met de nieuwbouw voor de Zeeuws- en Belgisch Vlaamse industrie en met het verlenen van service voor betrokken industrie. Om dit werk naar behoren te verrichten zijn er moderne fabriekshallen en een uitstekende outil lage. ,,Schelde"-Terneuzen werkt nauw samen met andere afdelingen uit het Rijn-Schelde con cern. De vestiging kan zonodig bij uitgebreide werkzaamheden terugvallen op het moederbedrijf in Vlissingen en de reparatiewerf „Scheldepoort". Door deze opzet kunnen reisreparaties snel wor den uitgevoerd. In verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: J. Henzel Constr.gr.l.tk. 30-6-69 D. Brouwers Portier 11-7-69 A. J. de Jong Timmerman 11-7-69 A. Sluimer Dokmach. 17-7-69 J. Scholten vm. Terreind. 18-7-69 W. de Jong Stellingm. 18-7-69 G. G. Thunissen Modelm. 25-7-69 F. v. d. Bel Vormer 29-7-69 J.W. Verhoeven Ger. Uitg. 1-8-69 Aangesteld tot baas per 1 juli 1969 M. Klinge, Afdeling Bankwerkers MF I Reparatie 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 12