Vorming en opleiding Valk. Valk. Het cursusjaar is weer ten ein de. De examens zijn gedaan, de uitslagen zijn binnen, de rappor ten geschreven. De laatste schooldag werd bijzonder opge wekt begonnen met het bekend maken van de prijswinnaar van de „Goed-Huishouden-Competi- tie", dit betekent, voor de Be- drijfsschool, wie heeft het was lokaal permanent het keurigst bijgehouden. De koffie met koek werd gewon nen door de afdeling Scheeps- metaalbewerken en Plaat-Con structiewerken, met als goede tweede de klas van de Machine- Bankwerkers en Lassers. Daarna nam het filmprogramma een aanvang voor de 1 ste en 2 de jaars leerlingen. Met het oog op de naderende wereldgebeurtenis, „de landing van de eerste mens op de maan", had de film-commissie een sciencefiction film gekozen van de eerste orde, n.l. de in vasie van de maanbewoners op aarde! Ook het 3 de leerjaar kreeg dit programma te zien, omdat de film wegens enorm succes geprolongeerd werd. Na deze filmvoorstelling vond de uitreiking van de rapporten plaats en in de bijeenkomst van de 3 de jaars leerlingen werd in het slotwoord van de Chef Vor ming en Opleiding duidelijk het accent gelegd, dat de Bedrijfs- schoolperiode voor deze leer lingen nu beëindigd is. Het exa men is voor hen het sluitstuk, maar het is tevens het begin van de reële tewerkstelling in onze onderneming. De heer Valk ver meldde nog dat de Bemetel- examens ook dit jaar weer suc cesvol voor de Bedrijfsschool zijn verlopen. Tot slot wenste hij de leerlingen veel succes toe in hun actieve werkkring bij on ze maatschappij. Vóór de schafttijd vond nog een officiële plechtigheid plaats na melijk de prijsuitreiking van de Veiligheidsbeker 1969 aan die afdeling, die de meeste dagen veilig gewerkt had, dus zonder arbeidsonderbreking. De veilig heidsinspecteur de heer Potuyt wees er in zijn speech op, dat de competitie zich had uitge strekt over 219 werkdagen. De moeilijkheid was echter dat niet één afdeling de trofee gewon nen had, maar zelfs drie, t.w. het derde leerjaar Draaiers/ Frezers - l.l. afd. Mach.Fabr. het tweede leerjaar Bankwer kers/Mach.bewerkers en het tweede en derde leerjaar Scheepsbeschieten. Proficiat heren leraren en jonge lui! Nadat de heer Bijlo de beker vier maal had overhandigd, zie foto, aan de junior veiligheids inspecteurs kwam de heer Potuyt met het cadeau voor de dag. Dit jaar bestond de prijs uit een prachtige set steeksleu- tels, een geschenk dat door de leerlingen zeer op prijs werd gesteld. Met de wens, dat geprobeerd zal moeten worden volgend jaar alle leerlingen bij de prijsuit reiking te betrekken, werd deze laatste schooldag besloten. Belangrijk Dit is de periode waarin tien tallen Wilton-Fijenoorders hun inspanning van het laatste jaar of jaren bekroond zien met een diploma. Wij willen gaarne op de hoogte blijven van uw vorderingen. Wilt u ons mededelen dat u geslaagd bent voor een examen of ons opgeven dat u bent overgegaan naar een hoger studiejaar. Er zijn twee manieren: schriftelijk adres Vorming en Opleiding, Hoofdkantoor. mondeling tel. 3332 - Vorming en Opleiding. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 13