Jubilea Op 28 juni 1969 te 10.00 uur zijn een aantal jubi larissen in de kantine van het hoofdkantoor bij elkaar gekomen om met de directie en belang stellenden het feit te herdenken, dat zij 25 resp. 40 jaar in dienst bij W.F. zijn. Ir. O. J. van der Vorm wijst er in zijn openings woord op, dat het langzamerhand een goede ge woonte, een traditie is geworden om op feestelijke wijze bij de jubilea stil te staan en terug te kijken op de jaren die achter ons liggen. Daaruit blijkt wel, dat het leven schaduwkanten heeft, maar ook zonzijden kent. En gelukkig is de mens zo inge steld dat bij het ophalen van herinneringen de zonnige kanten prevaleren. Er is in 40 resp. 25 jaren veel gebeurd. Veel zaken, die vroeger zeker waren, zijn dat nu niet meer. Maar dat regelt de mens niet zelf, dat komt van zelf over ons heen. En de mens moet zich daar aan aanpassen. Het lijkt ook alsof de verbonden heid met een bedrijf veel minder is dan vroeger het geval was en jubilea zullen in de toekomst niet zoveel meer voorkomen. Toch zal ook dit er nooit helemaal uitgaan, want een bedrijf is er bij gebaat, wanneer een deel van haar bevolking er lange tijd werkt en in rang is opgeklommen. De directie ziet de jubilarissen als de peilers van het bedrijf, die in hoge mate bepalend zijn voor de sfeer in de ondereming. Want het is belangrijk om met plezier te werken. Wanneer men dat niet doet, komt er niet veel van het werk terecht. Het aanbieden van bloemen De heer Van der Vorm spreekt een der jubilarissen toe En de heer Van der Vorm zou zijn algemene toe spraak niet kunnen besluiten zonder de echt genoten van de jubilarissen te bedanken, voor de vaak moeilijke taak die hen wacht, wanneer de heren van het werk thuiskomen. De dames moe ten het opvangen, wanneer het in het bedrijf moeilijk is en dat zal niet altijd eenvoudig zijn. Nadat de heer Van der Vorm met een persoonlijke toespraak de getuigschriften heeft uitgereikt, neemt de Burgemeester van Schiedam, de heer Roelfsema het woord. De Burgemeester zou dan een enkel woord tot de 40-jarige jubilarissen willen richten om hun werk uit te tillen boven de dagelijkse praktijk bij W. F. Spreker heeft niet de eer een van de jubilarissen te kennen. Hij heeft dan ook geen idee van wat er vanmorgen in hen omgaat, en zegt: ik weet niet of U dankbaar bent voor de 40 jaar, die U hier hebt doorgebracht. Ik zou mij de vraag kun nen voorstellen: had ik nu eigenlijk niet iets ge heel anders willen worden? Had ik wel de bedoeling om bij W.F. te komen en te blijven? Het is moeilijk om daarop een antwoord te geven. De mens leeft, maar wordt voor een deel toch ook geleefd. Het is moeilijk om de twee elementen van de eigen keuze en niet geheel eigen keuze tot een harmonisch geheel te versmelten. Toch heeft ook U de opgave gehad om van die dingen een een heid te maken. En dat is U wonderwel gelukt. Natuurlijk heeft U ook wel eens een downperiode gehad, het leven is gelijk aan de jaargetijden. Het leven dat wordt geleefd kent ook winterse dagen, maar het geheel overziende, kan ik van U ge tuigen, dat U zelf ook dankbaar kunt zijn voor wat 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 9