Gerepareerde „Benedict" vertrok in ballast „La Quinta" overgedragen Het verwisselen van de vlaggen. Het schip - een zogenaamde chemical tanker, geschikt voor het vervoer van vloeibare che micaliën en wijnsoorten - is vol komen identiek aan de "La Hacienda", die reeds eerder door Wilton-Fijenoord aan Bu ries Markes, London, werd afge leverd. De schepen hebben een draag vermogen van 2300 t en zijn u- king tussen de rederij en Wilton- Fijenoord en hij dankte een ie der, die aan de bouw heeft mee gewerkt, waarbij hij ook het classificatiebureau noemde. Namens de rederij voerde de heer B. Tonkin het woord. Hij stipte de prettige contacten aan, die reeds jaren tussen de rede rij en de werf op het gebied van de scheepsreparatie bestaan. "Ik hoop, dat deze ook in de toekomst in de nieuwbouw kun nen worden voortgezet", zei hij Hij wees er op, dat de twee zus terschepen "La Hacienda" en "La Quinta" door hun wijze van uitvoering eigenlijk een prototy pe vertegenwoordigen. Met deze twee tankers heeft Wilton-Fije noord dan ook geheel nieuwe en belangrijke ervaringen opge daan. "La Quinta" is na de overdracht meteen vertrokken naar Oran in Algerije, waar een voor Rusland bestemde lading wijn zal worden geladen. Daarmee maakt het schip als eerste reis dezelfde als indertijd de "La Hacienda". De Liberiaanse motortanker "Benedict" (71.000 dwt) is begin oktober in ballast van onze werf vertrokken. Het schip kwam 23 juni aan onze werf, nadat het eerst bij Tankercleaning N.V. ge legen had. Voor de reparatie van de enor- "Wij vertrouwen er op weer een goed schip te hebben afgele verd". Deze verwachting sprak het lid der directie, de heer C. H. Meeu- wisse, uit tijdens de overdracht van het m.s. "La Quinta" op woensdag 8 oktober jl. niek te noemen vanwege o.a. de uitvoering van de ladingtanks in roestvrij staal en de wijze van bevestiging van het roestvrij stalen dek aan de dekbalken. De tankers kunnen - zoals men dat noemt - onbemand varen, d.w.z. de gehele navigatie en dergelijke kan vanaf de brug ge schieden. De heer Meeuwisse wees nog eens op de goede samenwer- VsWsQWlT 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 12