Schooloudsteverkiezing had spannend verloop aantal klassen is aangewezen om bepaalde programma's met de leer krachten te gaan zien. Lessen, die in het Bedrijfsschoolprogramma pas sen en die graag door ons gevolgd zullen worden, omdat deze visuele techniek de les alleen maar attrac tiever en indringender kan maken. Wij noemen u de volgende series: Het voorbereidend leerjaar volgt „Beroepen na de L.T.S.", een serie, die informatie geeft over diverse be roepen in de metaalindustrie. Voor enkele tweedejaars groepen is er de lesserie „Verkennen en ont dekken", een programma, waarin natuurkundige verschijnselen als electriciteit, magnetisme e.d. aan de orde komen. „Inspraak. Het gonst tegenwoordig van dit woord. En wij vinden het prettig, dat onze jonge mensen wil len meedenken. Daarom zijn wij - de staf van de Bedrijfsschool - bereid met u te praten". De heer Valk wees er in zijn toe spraak tot de klasse-oudsten en hun assistenten van de Bedrijfsschool nog eens nadrukkelijk op, dat de leerlingen inspraak hebben. „En", zei hij tijdens de verkiezing van de schooloudste en diens assistent, „hier is communicatie mogelijk in twee richtingen: van de staf naar de leerlingen en omgekeerd". Verschillende derdejaars groepen volgen de lesserie „Van Wilson tot Nixon" en „Zullen wij er een eind aan maken". De eerste reeks behan delt de laatste halve eeuw geschie denis van Amerika in cultureel, eco nomisch en politiek opzicht. De tweede reeks gaat over de moge lijkheden om de vrede te continu eren. Wij willen u als bijzonderheid nog mededelen, dat de gelden voor de aanschaf van de T.V.-set inclusief antenne en het kijkgeld, uit de por- tomonnaie van de Bedrijfsschool zelf komen. Reeds enige jaren na melijk wordt op elke donderdag- Om het belang van het klasse- oudsteschap nogmaals te beklem tonen, stelde hij: „Vroeger was zo iemand degene, die als een loopjon gen het klasseboek mocht dragen. Dat is op deze school wel anders. Is het bijvoorbeeld niet zo, dat het verplicht stellen van een helm voor de bromfietsers, die naar het vor mingskamp trekken, door de leer lingen zelf via dit systeem naar vo ren gebracht is?" Het ligt in de bedoeling, dat de ge kozen schooloudste de vergaderin gen van de klasse-oudsten gaat leiden. „Wij hebben onze leraarsver- avond handenarbeid-les gegeven aan een 15-tal dames en heren uit onderwijskringen van Schiedam en Vlaardingen. Voor deze lessen, die onder leiding staan van onze heer Immerzeel, vaak geassisteerd door enkele andere leraren, betalen de deelnemers een bepaalde prijs. De gelden die zo verzameld worden, mogen van de Directie besteed wor den aan bepaalde onderwijs-activi- teiten van de school, b.v. aankoop van boeken. Nu weet u het en kunt u het zien op het dak van de school en wij in de kantine, dat die gelden op deze wijze verdiend, ons Be- drijfsschool-onderwijs ten goede ko men. Valk. Het ophalen van de stembriefjes. gadering en jullie de klasse-oud- stenvergadering, dat is belangrijk". Buiten dit voorzitterschap heeft de schooloudste nog een belangrijke representatieve functie. Hij zal de school bij diverse evenementen ver tegenwoordigen. De verkiezing van de schooloudste was een zeer spannende aangele genheid, want met twee stemmen verschil kwam Wout Kreischer als eerste uit de bus, waardoor de als nummer twee geëindigde Jan Schol- tens assistent-schooloudste werd. Dat ontlokte leraar Van der Geer - die altijd de klasse-oudste vergade ringen bijwoont - de opmerking: „Er had er maar één anders hoeven te stemmen of het was weer gelijk ge worden". Daarmee doelend op het feit, dat de twee jongens in de eer ste ronde beiden als nummer één uit de bus gekomen waren. De verkiezing werd een spannende strijd. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 18