Punt 1: Veiligheid Vereniging WF PREVENTJE Ook voor u bestaan goede vei- ligheidsbrillen! Veiligheidsbrillen die niet hin deren en licht van gewicht zijn. Veiligheidsbrillen met bijzonder geharde glazen, die veel sterker zijn dan gewoon glas. Zelfs veiligheidsbrillen die over de gewone bril kunnen worden gedragen. Het dragen van een veiligheids- bril vermindert de kans op oog letsels aanzienlijk. Mocht er toch vuil of een vreemd voorwerp in uw oog ge raken, laat uw oog dan door onze Geneeskundige Dienst be handelen. In het Veiligheidscentrum, naast de Geneeskundige Dienst, lig gen alle beschikbare soorten veiligheidsbrillen uitgestald. Mocht u in de buurt komen, dan zullen wij u gaarne voorlichten. Bedenk wel: Dat u kunt wandelen met een houten been. Dat u kunt eten met een kunst gebit, Maar dat u niet kunt zien met een glazen oog! Draag daarom een veiligheids- bril! A.P. „HELP DE KLEUTER" Op 6 oktober startte onder het mot to: „Help de kleuter in het verkeer" de Nationale Verkeersweek 1969. Hoe noodzakelijk deze actie is, blijkt duidelijk uit de trieste ongevallen balans die te zien geeft dat in één jaar tijd 200 kleuters in het verkeer werden gedood en 3000 min of meer ernstig gewond. Bij een nadere beschouwing van deze cijfers kan worden vastgesteld dat de slachtoffertjes op het moment van het ongeval bijna allemaal al leen in het verkeer waren. Daarom stelt het Verbond zich op het standpunt dat een kleuter - zo lang hij nog een kleuter is - in het verkeer begeleid dient te worden en dat het in eerste instantie de ouders zijn die hun kind letterlijk aan de hand moeten meenemen. En daarmee bedoelen we dan na tuurlijk niet dat men een kleuter da gelijks klakkeloos aan het handje door het verkeer moet slepen. Help de kleuter in het verkeer wil zeggen: neem hem bij de hand, laat hem bewust meekijken, mee beslissen en wijs hem dag in dag uit op allerlei bijzonderheden waar hij als voet ganger direct mee te maken heeft: Met andere woorden: geef de kleu ter het goede voorbeeld door: als u met hem wilt oversteken, dit dan zo recht mogelijk te doen en wel op een plaats waar de kleuter goed kan uitkijken en ook gezien kan worden. als er een zebra in de buurt is daarvan altijd gebruik te maken. Ook hier blijft goed uitkijken ge boden. Links-rechts-links geke ken, dan pas oversteken. de kleuter erop te wijzen dat een oversteekplaats met een voetgan gerslicht het veiligst is. de kleuter attent te maken op de betekenis van het rode en groene licht. het kind te leren: links van de weg te lopen als er geen stoep of fietspad is. Het is veiliger, om dat het dan minder de kans loopt door achteropkomend verkeer te worden aangereden. niet aan de overkant van de straat te wachten als u uw kleuter van school haalt. U voorkomt daarmee dat uw kind - blij u te zien - plotseling de weg overrent. als u uw kleuter op de fiets mee neemt te zorgen voor een goed en veilig zitje (steun voor rug, handen en voeten). Pas in tweede instantie berust de veiligheid van de kleuter op de weg bij de autobestuurders en bestuur ders van andere voertuigen. Zij zullen er eenvoudig rekening mee moeten houden dat er helaas nog erg veel ouders zijn die menen dat hun kleuter het wel alleen af kan. (200 doden en 3000 gewonden). Sta als bestuurder van welk voertuig dan ook niet op uw rechten, want een kleuter verliest het altijd! Verwacht als bestuurder in de om geving van scholen en kinderrijke buurten ieder moment een kleuter die plotseling vanachter stilstaande auto's, een boom of ander obstakel de weg oprent. Houd daar rekening mee door uw snelheid eenvoudig aan te passen, zodat er voldoende gelegenheid is om te stoppen als dit plotseling nodig mocht zijn. In 1967 hielden daar 31 automobi listen geen rekening mee. En dat kostte het leven aan: 4 kinderen van 2 jaar 7 kinderen van 3 jaar 7 kinderen van 4 jaar 8 kinderen van 5 jaar 5 kinderen van 6 jaar Eenendertig kleuters die spelend tussen geparkeerde auto's door de weg oprenden. AFDELING KLAVERJAS In verband met het sluiten van de oude werf waren wij genoodzaakt 'n ander onderkomen te zoeken. Dank zij de volle medewerking van de Directie en het Hoofdbestuur (waarvoor onze hartelijke dank) zijn wij daar in geslaagd, zodat de Kla- verjasclub kan blijven voortbestaan. De afgelopen competitie was voor ons zeer succesvol. Uitkomend met 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 19