Uit de Ondernemingsraad DRUKKER Op maandag 22 september 1969 kwam de ondernemingsraad bij een en besprak, na eerst het overlijden van onze oud-direc teur de heer C. J. A. van Daalen te hebben herdacht, de volgende punten. 1. Notulen 18 juni 1969. De notulen van de O.R.-verga- dering gehouden op 18 juni j.l., werden behoudens een enkele redactionele wijziging door de O.R. goedgekeurd 2. Beantwoording vragen uit de vergadering van 18 juni j.l. a. Werk onder bijzondere om standigheden. Ten opzichte van de vraag om de coderingsnummers van deze regeling op de dagprikwerk- kaart te vermelden wordt geant woord, dat gepoogd wordt de coderingsnummers zodanig op te stellen, dat ze voor ieder meer zichtbaar worden gemaakt en als zodanig op de kaart ver meld kunnen worden b Was- en kleedlokalen. Wat de klachten betreft over de was- en kleedlokalen bij de dok ken 6 en 7, hoopt de directie dat deze na de voorzieningen, welke werden getroffen door de Technische Dienst, tot het verle den zullen behoren. Tevens is er een groot onder zoek ingesteld naar de bezetting van de kleedkasten, waardoor weer een aantal kasten ter be schikking kwam. c Overalls. Op de meerdere malen gestelde vraag van diverse afdelingen om lichtere overalls te verstrekken, antwoordt de voorzitter, dat de directie van mening is, dat het beter voor het bedrijf is, dat al len één standaardoverall dragen en dat de directie geen aanlei ding ziet daar verandering in aan te brengen. Nadat door verschillende O.R.- leden het verstrekken van lich tere overalls voor bepaalde be roepen is gemotiveerd en be pleit, vraagt de voorzitter aan de O.R.-leden hem een inzicht te geven welke afdelingen dit zou den zijn en in welke orde van grootte en zegt toe deze zaak nog eens te willen laten onder zoeken. d Meetgereedschap. Over het verstrekken van goed koop meetgereedschap door het bedrijf voor o.a. buitenbankwer kers zegt de voorzitter, dat men in deze tijd - nu in de techniek hoge eisen aan het meetgereed schap wordt gesteld - beter gebruik kan maken van het meetgereedschap, dat bij de ge reedschapmagazijnen wordt ver strekt. Dit wordt n.l. op gezette tijden gecontroleerd. 3. Reparatie overwerkvergun- ning. De aanvraag voor de overwerk- vergunning wordt - na veel be zwaren door de O.R. ingebracht en waarvan de O.R. verwacht dat deze bezwaren voor 1 janu ari 1970 zullen worden wegge nomen en opgelost - voor de laatste 3 maanden van 1969 goedgekeurd. 4. Reglement Groepscommis- sies. Het groepscommissie-reglement komt nogmaals in de O.R. ter discussie. Er worden n.l. nog bezwaren ge uit ten opzichte van de redac tionele opstelling van de artike len 3, 14 en 15. Daar binnen zeer korte tijd de verkiezing van de Groepscommissies zal worden gehouden, besluit de O.R. deze verkiezing volgens het nu ge stelde voorlopige reglement te houden en direct het gesprek te openen i.v.m. eventuele herzie ning van dit reglement. Tevens wees de O.R. de Kleine Commis sie aan om toezicht op de ver kiezingen van Groepscommis sies te houden. 5. Jaarverslag. Nu er een jaarverslag van W.F.B. is uitgekomen, wil de directie dit met het R.S.-jaarverslag met de O.R. doornemen. De heren Teschmacher en Van der Vorm geven de O.R. een zeer uitgebreide toelichting hoe de verdeling van W.F. tussen Rijn-Schelde en V.M.F. tot stand is gekomen. Daar de stukken pas ter vergadering werden uit gereikt, zegt de heer Tesch macher toe op een volgende vergadering gaarne de eventu eel nog door de O.R. te stellen vragen te willen beantwoorden. De heer Van der Vorm licht de O.R. nog verder in over de ach tergronden van ons bedrijf en de positie waar we thans in verke ren. Gezien de samenwerking in Rijn-Schelde-verband, de orders welke voorhanden zijn en de re organisatie in het eigen bedrijf, ziet de directie ondanks de te genslag, welke we hebben ge had, de toekomst met vertrou wen tegemoet. De directie doet dan ook een beroep op allen in het bedrijf om zo efficient mogelijk te wer ken en alle mogelijke verliezen van tijd, materiaal en geld uit te bannen, dan zit er voor ons, als gemeenschap W.F., een goede kaart in dat we met elkaar rus tig kunnen verder werken. Door de tijd gedwongen werd geen rondvraag gehouden. Deze zal op een volgende O.R.-verga- dering worden gehouden. Onder dankzegging aan allen sluit de voorzitter 17.45 uur deze vergadering. De Secretaris B. Blommers Wij vragen voor onze huisdrukkerij een voor de Heidelberger- Degel automaat, of ie mand ter opleiding. Grafische kennis wel vereist. Indien belangstelling voor deze functie, ge lieve men zijn uitvoeri ge sollicitatie te richten aan de Personeels-ad- ministratie, Beambten. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1969 | | pagina 7