JUBILEA Ir. B. Wilton vindt het een pret tige taak om mede namens zijn collega's de zes jubilarissen van de afgelopen periode geluk te wensen met de behaalde mijl paal. Anderzijds heeft dit feit hem ge durende de Kerstdagen tot na denken gestemd over hetgeen hij de jubilerende werknemers zou willen zeggen. Wellicht zijn er mensen, aldus de heer Wil ton, die denken: moet dat nu zo nodig tussen Kerstmis en Nieuwjaar, tussen kerstkrans en oliebollen? Jawel, om in Uilenstijl te spre ken, dat moet. Want practisch ieder mens vindt het plezierig om zo nu en dan eens een eer lijk en van harte gemeend schou derklopje te krijgen. Spreker heeft de woorden van Mevrouw dr. H. Verwey-Jonker nog in het hoofd als hij verwijst naar de loopbanen die de jubi larissen in ons bedrijf hebben gemaakt en waarin een groot stuk mobiliteit aanwezig moest zijn. Het blijkt dus, dat men in een bedrijf zeker ook mobiel kan zijn en niet voor altijd plaatsgebonden. Bij de persoonlijke toespraken wisselen ernst en humor elkaar af en met zichtbaar genoegen wordt af en toe een ster uit de Fabeltjeskrant aangehaald. Dan wordt de heer P. J. Bliek, burgemeester van Spijkenisse, ingeleid, die vandaag namens H. M. de Koningin vijf jubilaris sen zal decoreren. In zijn toespraak wijst de Bur gemeester nadrukkelijk op de De heer B. Wilton feliciteert de heer J. IV. v. d. Vliet Burgemeester P. J. Bliek van Spijkenisse drukt de heer M. v. d. Wal de hand samenwerking, die er altijd moet zijn, wil iets groots tot stand ko men. De heer Bliek is heel goed op de hoogte met de historie van ons bedrijf en haalt daaruit enige voorbeelden van samen werking aan, waardoor grote dingen tot stand konden komen. Samenwerken, aldus de heer Bliek, is luisteren naar elkaar en dat is zeer moeilijk. Het is een verwijt aan de jongeren en een verwijt aan de ouderen. Tenslotte blijkt, dat de burge meester de onderscheiding het liefst op de overall of werkkle ding zou spelden, omdat deze 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7