Dok 3 ook goed bezet Rectificatie Turbo Blower Service werkt op land on op schepen Onder bovenstaande kop is in het Wilton-Fijenoord Nieuws van november j.l. een interview op genomen. Er staat o.a. in vermeld, dat be trokken firma ook electro-dialyse waterzuiveringsinstallaties maakt en daarvoor een goed contact onderhoudt met Delta Engineer ing (het ingenieursbureau van de Rijn-Schelde Groep voor landinstallaties). Deze passage zou vooral naar buiten de indruk kunnen wek ken, dat het hier complete elec tro-dialyse apparaten betreft. Dit is niet juist. Turbo Blower Ser vice heeft noch van Delta En gineering opdracht ontvangen deze complete apparatuur te vervaardigen, noch heeft TBS deze apparatuur voor anderen gemaakt. Er is slechts een in compleet stuk van bedoelde ap paratuur gefabriceerd, d.w.z. zonder de geoctrooieerde on derdelen, waarop de VMF exclu sieve licentierechten doet gel den. Deze onderdelen zijn niet door één van de Rijn-Schelde bedrijven vervaardigd en zijn zelfs niet in Nederland gemaakt. Evenmin zijn ze door één van genoemde bedrijven geleverd en/of gemonteerd. De opdracht voor de levering van de incomplete electro-dia lyse apparatuur is door een En gelse firma aan Delta Engineer ing verstrekt, die op haar beurt voor de fabricage daarvan Turbo Blower Service heeft ingescha keld. Het uit Rotterdam gekomen dok 3 draait volop mee in de repa ratiewerkzaamheden. Op de foto het derde VNS-schip voor ver lenging in genoemd dok. De nieuwe middensectie is al op de goede plaats aangebracht. Kraanfundatie voor één der te verlengen VNS-schepen. De afdeling Apparatenbouw maakt zeven van deze constructies.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 10