Ziekte tijdens vacanties Chauffeurs gehuldigd Het is de laatste jaren herhaal delijk voorgekomen, dat mensen sen tijdens hun vacantie ziek zijn geworden. Dan wachten zij met hiervan mededeling te doen tot op de dag, dat ze het werk weer hervatten of moeten her vatten. Het Gemeenschappelijk Admini stratie Kantoor, neemt over het algemeen geen genoegen met deze gang van zaken en begint pas uitkering te doen op de da tum, dat de ziekmelding daar binnenkomt. Dit betekent geheel geen uitke ring als het werk al is hervat en een verkorte uitkering, wanneer men op de datum van melding nog ziek blijkt te zijn. In die gevallen kunnen ook de door ziekte eigenlijk niet geno ten vacantiedagen niet meer worden opgenomen op een later tijdstip. De juiste wijze van melding is dan ook om op de eerste dag van ziekte ons telefonisch in te lichten (tel. 010-269200 toestel 3091) uw vacantie-adres daarbij te vermelden en eventueel de datum waarop u weer naar uw eigen woonplaats denkt te kun nen of mogen vertrekken. Verblijft men in het buitenland dan is het over het algemeen moeilijk telefonisch contact met ons op te nemen. De enige juis te weg is dan ons een telegram te zenden, waarin uw naam, vacantie-adres en het land, waar in u verblijft, duidelijk zijn aan gegeven. Het kan natuurlijk ook voorko men, dat u in het buitenland geneeskundige behandeling no dig heeft. Wij raden dan ook een ieder, die verplicht verze kerd is ingevolge de Zieken fondswet, en zijn vacantie bui tenslands gaat doorbrengen, zich tot zijn of haar Ziekenfonds te wenden. Dit kan namelijk be oordelen of het land waar u heen gaat u gratis geneeskun dige behandeling geeft voor re kening van uw Nederlandse Ziekenfonds. Is dit zo, dan ver strekt het ziekenfonds u een kaart, die u bij behandeling moet tonen. Brengt u uw vakantie in Neder land door, dan wende men zich voor geneeskundige behande ling tot de dichtstbij zijnde arts en betaalt men de rekening. Deze kunt u dan bij uw Zieken fonds presenteren, die u op ba sis van de verplichte verzeke ring hiervoor vergoeding geeft. Wij hopen u door deze mede delingen eventuele moeilijkhe den te kunnen besparen en wensen u bij voorbaat een pret tige en ongestoorde vacantie toe. Personeelsdienst. "U moet dit meer zien als blijk van waardering en niet zo zeer als een officiële onderscheiding. Maar het is belangrijk om eens door het Nederlandse bedrijfs leven in het zonnetje gezet te worden, want dat beoogt de A.N.W.B. te doen door deze in signes uit te reiken". Dit zei de heer Roozendaal - chef Bedrijfsdienst - maandag middag 9 maart tijdens het over handigen van de A.N.W.B.-in- signes en getuigschiften aan twee van onze WF-chauffeurs, wegens 25 jaar trouw dienst verband. Het waren de heren L. van der Vaart en A. Noels, die deze huldiging ten deel viel. De A.N.W.B. verraste beide heren bovendien nog met een doosje sigaren. De bijeenkomst werd bijgewoond door de heer ir Wilton en de chef transport, de heer Hofstee. Tot slot sprak de heer Van der Vaart, mede namens zijn colle ga, een dankwoord. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 15