Nieuws van de RIJN-SCHELDE partners Nieuwe opdrachten bij Thomassen bouw van de R.D.M. opgeleverd en ingebruik genomen. De offi ciële openingsceremonie vond plaats op 12 maart jl. en werd verricht door Mevrouw W. H. L. van Reenen-Kruisheer, echtge note van het lid der R.D.M.-di- rectie, de heer ir J. C. van Reenen. Het moderne vier verdiepingen tellende pand ligt even buiten het werfterrein op de Heyplaat. Met de bouw was een bedrag van 7,5 miljoen gulden gemoeid. ONA-passagiersschip krijgt gestalte bij RDM Bijgaande foto geeft een beeld van het 15.000 brt. metende pas sagiersschip, dat voor rekening van de Amerikaanse (charter) luchtvaartmaatschappij Over seas National Airways thans in aanbouw is bij De Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij N.V. Op helling 7 van dit bedrijf, dat deel uitmaakt van de Rijn- Schelde Groep, begint het voor de cruisevaart bestemde schip langzamerhand gestalte te krij gen. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden zal de te waterlating begin volgend jaar plaatsvinden. Het 144 meter lange cruiseschip zal plaats bieden aan ca.750 passagiers en gaat na oplevering gedurende de zomermaanden in de Middel landse Zee en in de winter maanden in het Caraïbisch ge bied opereren. De naam van het schip is nog niet bekend, maar hier wordt door Overseas National Airways wel op een originele manier aan gewerkt. Enige tijd geleden heeft de maatschappij namelijk een prijs vraag uitgeschreven, waaraan behalve aandeelhouders en ei gen personeelsleden ook reis bureaus in de Verenigde Staten konden deelnemen. De inzend- (st)er van de bekroonde naam is een gratis cruise voor twee personen in het vooruitzicht ge steld. De gedachten van Over seas National Airways gaan in het bijzonder uit naar een naam, waarvan afleidingen mogelijk zijn voor toekomstige zuster schepen. Nieuw hoofdkantoor RDM in gebruik Drie maanden vroeger dan ge pland is het nieuwe kantoorge- In de maanden januari en fe bruari heeft Motorenfabriek Tho massen, De Steeg, weer ver schillende belangrijke opdrach ten ontvangen. Zuigerkompressoren: 1 kompressor - type C-72 - werd in opdracht ontvangen van de B.I.P.M. voor een in stallatie bij Shell-Pernis. 2 kompressoren - type C-304 - zullen worden geleverd aan B.P. Lavera Frankrijk. De con tractor hiervoor is Foster Wheeler Francaise. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 21