Jubilarissen Het eerste wat opvalt bij binnen komst van de Kantine Hoofd kantoor op deze feestelijke dag, is wel het kleine gezelschap, dat aanwezig is om "in de bloemetjes" gezet te worden i.v.m. de jubileumviering. De reden hiervan is, aldus de heer C. H. Meeuwisse, die dit maal de jubilarissen toespreekt, dat het dienstverband van degenen, die thans 40 jaar bij WF werkzaam zijn, is begon nen in de jaren 1929/1930, het jaar van de economische crisis, die begon met de "beurskrach" in New York, en die zijn invloed had op het economisch gebeu ren in de gehele wereld. In die tijd was het moeilijk om aan de slag te komen en het was een heel gebruikelijke zaak om "af-en-aan" te werken, d.w.z. de ene dag werd men aangenomen en de volgende dag stond men weer op straat. Na de crisisjaren werd de toe stand geleidelijk weer wat beter, doch toen kwam de 2e Wereld oorlog en daarna de bevrijding. Na 1945 de opbouw: nieuwe economie, betere welstand. De menselijke natuur is geluk kig zo, dat de nare herinnerin gen uit het verleden als het ware omsluierd worden, de scherpe kantjes slijten ervan af en de prettige herinneringen blijven. Hierna vraagt de heer Meeuwis se de aandacht voor de zgn. "stille medewerkers" van ons bedrijf, d.w.z. de echtgenoten. Felicitaties voor Mevr. Segers-Dodemont. De jubilarissen die een Koninklijke Onderscheiding ontvingen. De man, die in de afd. Repara tie of Nieuwbouw werkt, soms in nachtploeg of overwerk, is, als hij thuiskomt, niet altijd even op gewekt en daar is dan de echt genote, die ervoor moet zorg dragen, dat de man weer in een beter humeur wordt gebracht. Deze taak wordt in het alge meen toch goed door de dames vervuld, vandaar de vraag van de Directie om aanwezig te zijn bij het jubileum van hun man, en vandaar ook onze bloemen hulde. Vervolgens spreekt de heer Meeuwisse allereerst de jubila- resse, Mevr. Segers, persoonlijk toe, voor wie het toch wel een vreemde zaak moet zijn om dit maal niet deze bijeenkomst te "verslaan", maar die nu zelf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 8