Officiële mededeling Door de Bedrijfsvereniging voor de Metaalindustrie en de Electro- technische Industrie is bepaald, dat met ingang van 2 maart 1970 het uitkeringspercentage voor de Ziektewet is gewijzigd in 90.2% (was 90.5%). Voor beambten verzekerd ingevolge de Ziekenfondswet wordt dit per centage 92.8% (was 93%). De niet ingevolge de Ziekenfondswet verzekerde beambten krijgen uitkering naar 97.5% (was 97.7%). Ziektegevallen, die vóór 2 maart 1970 zijn aangevangen, behouden de oude uitkeringspercentages. Het uitkeringsdagloon werd reeds eerder op 89,30 gesteld, terwijl premie verschuldigd is over maximaal 89,-. Door deze correcties wordt bereikt, dat het ziekengeld het door ziekte gederfde salaris zo nauwkeurig mogelijk benadert. Schiedam, 2 maart 1970 De Directie "voor het front" staat om de WF-broche opgespeld te krijgen. Hoewel er op dit ogenblik weer gestreden wordt voor gelijke rechten van man en vrouw (denk aan de Dolle Mina'sl), blijken er toch nog steeds voor dames andere maatstaven te gelden dan voor heren, want een 10-jarig dienstverband voor dames komt overeen met een 25-jarig dienstverband voor de heren. Wij zullen, aldus de heer Meeuwisse, eens met de Dolle Mina's moeten gaan praten! Hierna worden ook de jubila rissen persoonlijk toegesproken. Eén van hen krijgt het advies om de WF-oorkonde, boven zijn bed te hangen, wat veel hilari teit teweeg brengt. De Burgemeester van Schiedam, de heer Roelfsema, krijgt daar na het woord, en stelt, dat de gebondenheid aan de arbeids plaats toch anders is dan vroe ger, toen het "Ora et Labora" gold, d.w.z. "bidt en werkt". Bij een onlangs gehouden enquête door de Groningse Hogeschool, is gebleken dat 40-60% van de ondervraagden meer waarde hechtte aan werk dan aan vrije tijd, wat toch wel een verrassen de uitslag is. Een feit is dat, naarmate men zijn werk beter beheerst, men een grotere waar de aan het werk hecht. Bij een vrouw ligt deze zaak anders, bij haar wordt namelijk de waarde mede bepaald door de emotie, waarmee zij haar werk beleeft. Natuurlijk weet de heer Roelfse ma niet hoe een dergelijk on derzoek voor de thans aanwe zige jubilarissen uit zou vallen, doch hij spreekt de hoop uit, dat zij rustig zullen voortgaan met het uitoefenen van hun taak. Hierna worden aan de 40-jarige jubilarissen de medailles uitge reikt en worden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld hen te feliciteren. J.O.K. De heer Kleyn ontvangt de Koninklijke Onderscheiding.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 9