Uit de O.R. De ondernemingsraad heeft in enige bijeenkomsten de volgen de punten besproken. DONDERDAG 23 APRIL 1970. 1. Notulen vergadering 26 maart 1970. De notulen van deze onder nemingsraadvergadering werden door de O.R. goed gekeurd. 2. Uitkering personeel. De directie maakt aan de O.R. bekend dat op 15 mei a.s. een uitkering aan het personeel zal worden ge daan, welke neerkomt op eenzelfde bedrag als verle den jaar gegeven werd. Dit behoeft echter nog de goed keuring van de vergadering van aandeelhouders. 3. Arbeidstijdverkorting. Er werd in de vergadering van gedachten gewisseld over de komende arbeidstijdver korting. In het raam van nog komende arbeidstijdverkor ting naar uiteindelijk 40 uur per week en de aansluiting met de kantoorwerktijden, kwamen directie en O.R. tot de conclusie dat de komen de arbeidstijdverkorting het beste toegepast kan worden aan het begin van de werk tijd. Als de aansluiting van de nachtploegen dan dezelf de blijft, kan voor deze men sen de arbeidstijdverkorting aan het einde van de werk tijd gerealiseerd worden. De directie wil graag met deze toepassing voorlopig een half jaar proefdraaien. 4. Onderaannemers. De directie geeft de O.R. haar inzicht hoe zij het on deraannemerschap binnen haar bedrijf onder controle denkt te brengen en voor de O.R. daar meer zichtbaar in te maken. Zij zal met de K.C. daarover nog verder overleg gen. 5. Werken onder bijzondere omstandigheden Nieuwbouw. De directie zegt de O.R. toe het gesprek over het werken onder bijzondere omstandig heden in de Nieuwbouw met de K.C. te hervatten. 6. Multiskill. In het gesprek over multi skill werd door de O.R. opge merkt dat regels daarvoor opgesteld voor elk perso neelslid moeten gelden. Bij gunstiger toepassing daarvan zouden die dan ook voor iedereen moeten gelden. De directie wil inderdaad een goede regeling voor een ieder die meerdere functies uitoefent. Zij zou mensen wil len hebben welke meer dan één functie willen uitoefenen. Dit zal door bijscholing moe ten worden bereikt. 7. Overuren. De directie betuigde aan de O.R. haar spijt dat de door haar toegezegde oplossing wat betreft het saldo over uren niet was nagekomen. De O.R. gaf aan de directie te kennen dat zij over een overwerkvergunning niet wenst te spreken zolang bin nen het bedrijf de afspraken tussen directie en onderne mingsraad niet zijn vervuld. WOENSDAG 29 APRIL 1970. De volgende punten kwamen aan de orde. Jaarverslag. De heer Teschmacher gaf aan de O.R. een zeer uitgebreide uiteenzetting over het financiële jaarverslag van W.F.B. over het jaar 1969. Vele vragen werden door de O.R.-leden gesteld en deze wer den door de heer Teschmacher op zeer duidelijke wijze beant woord. Beoordeling. Aan de hand van de vele vragen welke er nog zijn over het be oordelingssysteem dat op ons bedrijf wordt gehanteerd, werd in deze vergadering een eerste oriëntatiegesprek daarover ge voerd ter verdere voorbereiding van de gesprekken welke men in de toekomst daar nog over wil hebben. WOENSDAG 13 MEI 1970. Behandeling jaarverslag Rijn- Schelde. Het lag in de bedoeling in deze bijeenkomst het Rijn-Schelde jaarverslag te behandelen. He laas was de inleider, de heer Langenberg, verhinderd te ko men, dus moest dit agendapunt naar een latere datum worden verschoven. Was- en kleedlokalen en kantines. De voorzitter vertelt de raad dat tengevolge van de vragen in de vorige vergadering gesteld over de was- en kleedgelegenheden en kantines, de directie daar een inzicht ingenomen heeft en binnen afzienbare tijd bij de raad met voorstellen wil komen ter verbetering daarvan. Vreemde werknemers. Door de gelukkige omstandig heid dat we over voldoende werk beschikken hebben we op ons bedrijf nog een nijpend te kort aan goede vaklieden. Het ligt daarom in de bedoeling van elders bepaalde vaklieden voor bepaalde tijd in te lenen. De O.R. dringt er bij de voorzitter op aan daarbij de nodige zorg vuldigheid te betrachten en daarbij de gestelde regels te volgen. DONDERDAG 14 MEI 1970. Aan de orde was een bespre king over een aanvullende rege ling voor het werken onder bij zondere omstandigheden in de Nieuwbouw. Na een zorgvuldige uiteenzet ting door de heer Van der Vorm werd de regeling in discussie gebracht. Er werden over de re geling diverse op- en aanmer kingen geplaatst, welke door de heer Van der Vorm werden be antwoord. Ook wat betreft de redactie gaf men de wens te kennen deze nog iets te wijzigen. De directie zegde toe dit te zullen doen en meldde de raad met deze rege ling op maandag 18 mei a.s. te willen starten. De Secretaris, B. Blommers. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7