Brugdekhuis van „Corco" gehesen Grote roeren voor supertankers Evenals vorig jaar zal ook dit jaar i.v.m. de vakanties een ge combineerd juli/augustus-num- mer van het WF-Nieuws ver schijnen. ,,lk ben naar een tuinbouwzaak gegaan, omdat ik niet voor de Wehrmachtsindustrie wilde wer ken. Die tuinbouw was een la chertje. Op het laatst hoefden een vriend en ik voor die zaak nog maar één keer in de maand naar Den Haag te komen om ons loon te halen. De directeur vond het dagelijks op en neer reizen voor ons te gevaarlijk, omdat we in het verzetswerk zaten. In de oorlog deed ik 's avonds ook nog scheeps bouw aan de MTS en na de oorlog moest ik de militaire dienst in. Daar kwam ik voor het eerst met brandweerwerk in aanraking". Sociaal De branweer is, uit zijn verhaal op te maken, ook nogal sociaal gericht. „Bij dit werk is de vuist regel: eerst levende wezens redden, mensen en dieren gaan voor, daarna komt het object aan de beurt". Zijn er na zo'n lange periode nu nog wensen. „Vele, maar ze zijn gelukkig nog niet vervuld, want zodra alles wat je wilt ver wezenlijkt wordt, is er eigenlijk niets meer aan. Het belang rijkste vind ik, dat we vanwege dit jubileum toestemming heb ben gekregen met een busje naar de brandweertentoonstel ling in Amsterdam te gaan". Het ruim 200 ton zware brugdekhuis is onlangs van het voorschip van de „Corco" gehesen. Het ligt nu op de punt van de afbouwkade bij de Vijfsluizen. Het wordt gemoderniseerd en plaatselijk verbreed, waarna het in een later stadium op een meer naar achteren gescho ven plaats op het schip zal worden aangebracht. De „Corco" ligt aan onze werf om te worden „gejumboiseerd' Op de voorgrond drie roeren voor supertankers, die onze Nieuwbouw en Apparatenbouw in nauwe samenwerking con strueren. De roeren maken deel uit van een opdracht van vijf van deze grote constructies. Er werden er eerder al twee afgeleverd, terwijl bij het verschijnen van dit blad de derde ook al zal zijn opgeleverd. Rechts op de achtergrond een roer ter reparatie in de HK-hal. 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 12