Tentoonstelling maakte tongen leerlingen van Bedrijfsschool los eksahen 19 70 „Als je elkaar niet meer vertrou wen kan, waar blijf je dan Vrolijk schalde dit lied door de bus, die leerlingen van de Be drijfsschool naar het Stedelijk Museum in Schiedam vervoerde. Doel: een bezoek aan de daar gehouden tentoonstelling over Schiedam van 1940 tot 1970. In vier verschillende groepen werd door de leerlingen deze boeien de en originele expositie be zocht. Voor de aantrekkelijke uitleg zorgde de directeur van het museum, de heer Paalman. De originaliteit van de tentoon stelling ligt hierin, dat de bezoe ker wandelt langs wanden met bekendmakingen, affiches (o.a. Koenraad van de Arbeidsdienst), foto's, couranten enz. en diverse authentiek ingerichte huiska mers van voor de oorlog, tijdens de oorlog en naoorlogse woon kamers. De wandeling wordt on derbroken door een filmpje, dat even na de afkondiging van de vrede is gemaakt. Indrukwek kend of eerder verbijsterend is daarin de vreselijke honger die zijn lijnen medogenloos heeft geschreven op de menselijke gezichten: zowel jong en oud bleven niet onaangetast. In de bus vroegen wij op de te rugweg de jongens, die met aan dacht van één en ander kennis namen naar hun mening. 'Ik vond de tentoonstelling hard- stikke leuk'. Henk de Groot wil zijn indrukken wel kwijt. 'Vooral de opbouw zat goed in elkaar. Dat over de oorlog heb ik nooit zo helemaal geweten. In het bij- De heren Sloot en Van de Water met hun 3e-jaars Ma chinale Bewerking. Hr. Kreft met zijn 3e-jaars Scheepsmetaalbewerkers. Hr. Roos met zijn 3e-jaars Booglassers. 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 17