SPAANSE WEEK zonder dat filmpje over de hon ger deed me wat'. Oorlog 'Ja, ik vond het ook belangrijk eens te merken hoe die oorlog was'. Kees de Koning knikt. 'Je hebt het wel van je ouders ge hoord, maar nu kon je het goed zien. Dat filmpje maakt wel in druk'. 'Nooit heb ik me kunnen inden ken hoe het was', zegt Leo Ver boon. 'De film vond ik dan wel belangrijk, maar ik had het ei genlijk niet willen weten. Het is al 25 jaar geleden, dat het alle maal gebeurd is'. Maar geeft het je dan willicht een beter be grip van de situatie, waarin nu de Vietnamese bevolking ver keert? 'Natuurlijk, dat wel'. 'We hebben pas op school een week gehad, die aan de oorlog was gewijd'. Gerrit Schrey uit zijn kritiek in rake bewoordin gen. 'Waarom nu dit weer, na 25 jaar. Het is toch over de hele wereld zo geweest. Ze hebben tegenwoordig al bijna oorlog tij dens een voetbalwedstrijd. Het zijn de grote heren, die de oor log maken. Ik ben er tegen'. Toekomst Een ander roept: 'Ze kunnen beter aan de toekomst denken'. Gerrit Schrey is het er mee eens. 'En dat geld, dat ze aan zulke dingen als deze tentoonstellin gen uitgeven, kunnen ze beter naar Biafra zenden'. Als je de mensen warm wilt laten lopen voor dergelijke zaken als Biafra moeten ze toch weten, wat er aan de hand is en dat kun je dan toch enigszins ervaren door zo'n tentoonstelling? Door dat filmpje kun je je mis schien inleven in die situatie, waardoor je inzicht in hetgeen wat elders gebeurt, wat ver diept kan worden. Of is dat niet zo? 'Nee, want we weten toch wel wat er aan de hand is. Neem de t.v. of de krant, elke dag maar weer Vietnam. Nee, voor mij hoeft het niet'. Gerrit Schrey staat pal voor zijn me ning. De eerste W.F.-ers zijn alweer vertrokken. Zij hebben zich op weg begeven met vrouw en gezin boordevol plannen om heerlijk te luieren of om bijna barstend van energie nu eens dat te doen, wat zij normaal niet doen. De ene heeft de horizon gelegd niet verder dan de Achterhoek, terwijl de „echte" vakantiegan gers niet terugschrikken voor een reële 24-uurs rit. Als uw doel dit jaar Spanje mocht zijn des te beter, als het misschien 1971 of later Spanje mocht worden ook heel goed. Maar bij welke groep u ook hoort, u kunt al iets van Spanje zien op de werf in de Bedrijfsschool. In de week van 6-11 juli or ganiseren wij een U zult dan een expositie van allerlei Spaanse objecten kun nen bekijken, opgefleurd door tientallen platen e.d. Elke middag van 17.15 tot 18.00 uur zal er een film zijn over Spanje. Op een nader te bepalen avond en op zaterdagmorgen 11 juli kunt u ook terecht. Wellicht dat uw vrienden, die ook naar dit zonnige land gaan er een voor proefje van op de Bedrijfs school willen nemen. Ais u be hoort tot de één miljoen Ne derlanders, die dit jaar naar Spanje gaan, kom dan in de week van 6-11 juli naar de Bedrijfsschool. Valk. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 18