kans op letsel SAMENWERKING Veiligheid \door Lassen van draaiplaten Leerlingen van de Bedrijfs- school lopen stage bij de Afd. Samenwerking De bedrijfsleiding heeft een ver antwoordelijke taak. Zij moet zorgdragen voor een goede voortgang van de produktie. Om dit te bereiken, moet zij te vens zorgen voor goede werk plaatsen, voor eetgelegenheden, kleerberging, was- en badgele genheid, toiletten enz. Er dient bovendien gezorgd te worden Algemene Werktuigbouw. Op de foto twee van deze jongens bezig met het lassen van draai platen. voor een goede afscherming van gevaarlijke en bewegende delen van machines en voor ve le andere zaken. Al deze maatregelen en voorzie ningen kunnen een bijdrage le veren aan de voortgang van een goede maar ook een veilig uit gevoerde produktie. Maar dat helpt allemaal maar een klein beetje, wanneer niet alle werknemers zelf ten volle medewerken aan hun eigen vei ligheid en het behoud van hun gezondheid. Er zijn honderden mensen die tot hun eigen schade, en veelal met pijn, hebben ondervonden waartoe het verwaarlozen van de meest eenvoudige handelin gen kan leiden. De zorg voor de persoonlijke en bedrijfsveilig heid is een zaak, waarvoor een ieder zich uit menselijke over wegingen dient in te zetten en waaraan een ieder zijn volle me dewerking moet verlenen. Meer nog dient men zich de gedach te eigen te maken, dat alleen veilig werken goed werken is. Dat men de beveiligingen van gevaarlijke werktuigen en de persoonlijke beschuttingsmidde len op de juiste wijze moet ge bruiken en door zin voor orde Politiediploma's voor vier mensen van Beveiliging Ook dit jaar is er weer een cur sus aan ons bedrijf geweest om in de avonduren mensen van de Afdeling Beveiliging op te leiden voor het bedrijfspolitiediploma van de NBOB. Het schriftelijk examen vond in Rotterdam en het mondeling in Utrecht plaats. Vier mensen kwamen voor het diploma in aanmerking, t.w. de heren H. van de Berg (met aan tekening), B. A. M. Crielaard, J. R. van Kouwen en S. Polak. De door ons bedrijf verzorgde cursus werd ook bijgewoond door deelnemers van andere ondernemingen. Hiervan slaag den eveneens vier kandidaten. en netheid een goede hygiëni sche toestand in het bedrijf moet helpen bevorderen. Door op deze manier samen te werken, is er nog zoveel goeds te bereiken, ledereen helpt zo doende mee de bedrijfsveilig heid zo hoog mogelijk op te voeren. Door zo samen te werken tonen we gemeenschapsmensen te zijn, met begrip voor het gevolg van ongevallen die u en een an der kunnen overkomen. „Veiligheid voor het bedrijf is zekerheid voor het gezin!" A.P. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 19