De post gaat niet met vakantie Vakantie Het kelderraam, het kraantje in de badkamer, het waakvlamme- tje, u probeert aan alles te den ken voor u met vakantie gaat. De poes is bij de buren. Die zor gen trouwens ook voor de plan ten. Als ze de lidcactus maar niet te veel geven. Nou ja, we zullen wel zien. En wat ziet u als u weer thuis komt? De lidcactus bloeit, het waakvlammetje is toch blijven branden en er ligt een stapel post en kranten van ongeveer anderhalve meter hoog op u te wachten, want de brievenbus hebben de buren gelukkig trouw leeg gemaakt, anders had er meteen de tweede dag al niets meer bijgekund. Belangrijke post Er zijn oproepen van officiële instanties en brieven gekomen, waardoor u afspraken hebt ge mist en boete hebt opgelopen. Voor de poes zorgden de buren, maar ze hadden ook die paar brieven en die ene aanmaning kunnen doorzenden; ze wisten immers waar u was! Als de buren met vakantie gaan, kunt u ze op uw beurt helpen. En maken ze een trektocht, spreek dan halverwege een pos- te restante plaats af. U kunt ze helpen met uw ervaring. Post nazenden In het binnenland is nazending van brieven, briefkaarten en drukwerk gratis. Het gewone huisadres wordt doorgehaald en het tijdelijke vakantieadres komt ervoor in de plaats. Voor nazen ding naar het buitenland is soms een aanvulling van het port ver schuldigd. Dat moet dan in post zegels bijgeplakt worden. Hoeveel? Als u 0017 belt, wat u niets kost, weet u het in een wip. De tarieven kunnen, ook in Eu ropa, verschillen. Post bewaren Een brievenbus kan vol raken. Regelmatig leeg maken en de post bewaren is een geruststel lende afspraak met de buren. Maar ook op het postkantoor kan daarvoor gezorgd worden. Uw post wordt dan niet besteld, maar op het postkantoor voor u bewaard. Het bewaartarief is 2,— per maand of gedeelte daarvan. Postbushouders heb ben het gemakkelijk. Hun post wordt immers altijd voor ze be waard! De PTT doet méér Ook de PTT kan uw post nazen den naar uw tijdelijk adres. U moet dan op het postkatoor een verzoek daartoe indienen, min stens drie werkdagen voor u vertrekt. De PTT stuurt dan alle post voor alle gezinsleden met dezelfde familienaam naar uw tijdelijk adres door. Zonder kos ten. Alleen moet bij doorzending naar het buitenland soms het aanvullende port worden vol daan. En als er een telegram komt? Telegrammen kunnen naar uw tijdelijk adres worden nageseind of per post worden nagezonden. Als uw buren voor nazending van de post zorgen, kunnen zij aan de hand van de kennisge ving van aankomst die de tele grambesteller heeft achtergela ten, ook vragen het telegram na te seinen of per post na te stu ren. U kunt het ook zelf verzoe ken vóór uw vertrek. In beide gevallen moet het verzoek wor den opgegeven aan het kantoor in de plaats van waaruit ook de post wordt besteld (in de mees te gevallen is dit het kantoor in uw woonplaats). Inwoners van Amsterdam, 's-Gravenhage of Rotterdam kunnen zich voor nazending of naseining van telegrammen wenden tot hun telegraafkan toor. Naseining in het binnen landse verkeer is kosteloos; naar het buitenland is een aan vullend recht verschuldigd. U spreekt met de PTT Ook uw telefoon is een PTT- aangelegenheid. Zorg dat uw te lefoonrekening op tijd betaald wordt. Het is een akelige ge waarwording om na een heerlij ke tijd vol zon en plezier bij te rugkomst te merken, dat uw te lefoon buiten gebruik is gesteld, omdat u niet op tijd hebt be taald. Wie van tevoren met de telefoondienst gaat praten voor komt veel narigheid. Natuurlijk geldt dit alleen bij afwezigheid die wat langer is dan tien, veer tien dagen. Samenvatting Bent u tijdelijk onbereikbaar op uw gewone huisadres dan kunt u - de post door de buren laten verzamelen en bewaren - de belangrijkste stukken laten nazenden door buren of PTT (met soms aanvullende porto kosten voor het buitenland!) - de PTT op het postkantoor uw post laten bewaren 2,— per maand) - de telegrammen laten nasei nen of per post nazenden - zaken betreffende uw tele foonaansluiting regelen met de telefoondienst in uw tele foondistrict. N.B. Neem uw giroboekje altijd mee, waar u ook heen gaat. Giro-opdrachten kunt u in alle landen van de wereld posten. Maar in andere landen dan Ne derland en België moet de giro envelop wel worden gefran keerd. Verwacht u automatische af schrijvingen? Vergeet dan niet uw saldo te controleren voor u vertrekt! Verder wenst de PTT u een zor geloze, mooie tijd en veel ple zier! 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 20