Kiellegging eerste containerschip is een feit Schepen van een revolutionair type Sneller Eén van de voordelen is, dat de oplevering door deze samen werking sneller kan geschie den. Omdat het om drie de zelfde schepen gaat, treden bo vendien gunstige herhalingsef fecten op. Dit pluspunt geldt Meeuwisse en ik poolshoogte gaan nemen met een open mo- torvlet van ons bedrijf. Het weer was beestachtig. Dat ding dans te op de golven als een coas- tertje in de storm op zee. De roeiboot erachter ging verloren, de vlet maakte water. De heer Meeuwisse sprong over op een Rijnaak, ik volgde hem, miste, maar kon met mijn handen nog juist de railing grijpen. Hij heeft me toen aan boord getrokken. De kapitein heeft het bootje ook kunnen verlaten na het te heb ben vastgelegd. We waren al len drijfnat". Element De „Titan" is toch weer in zijn element teruggekeerd. „Uit die polder werd zand gehaald voor de dijken in de getroffen gebie den. Men heeft toen een sleuf gegraven, zodat de bok zichzelf op zijn eigen ankerlieren weer vlot kon trekken". Een spannend verhaal, maar niet het enige. „Ik weet nog goed, dat een toenmalige bok- kenschipper de dag voor zijn pensioen een aanvaring kreeg vlak voor onze eigen haven. De „Titan" stootte lek en lag bijna op één oor. We hebben hem nog net in dok kunnen krijgen, 't Was op het nippertje". De heren Keetbaas en Aris brengen een bezoek aan de Titan". Op helling 6 is 1 juni jl. bij ons bedrijf de kiel gelegd voor het voorschip van één der drie container-schepen, die voor Sea-Land worden gebouwd. De zelfde middag, doch op een la ter tijdstip, vond eenzelfde han deling bij de RDM plaats, waar de kiel op helling 8 werd ge legd voor het achterschip. De plechtigheid werd bijge woond door de heer ir B. Wilton, enige functionarissen van ons bedrijf en de RDM, van de op drachtgever, de beide werven en American Bureau of Ship ping. De beide scheepsdelen zullen volgend jaar tewater worden gelaten, waarna samenkoppe ling in ons grote gegraven dok zal plaatsvinden. De afbouw zal hierna door de RDM ter hand worden genomen. Een dergelijke bouwmethode is niet nieuw. Beide werven de den namelijk eerder met succes ervaring op tijdens de con structie van de „Pazargad".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 4