Ondernemingsraad ter in Rotterdam gekoppeld, waarna het reusachtige gevaar te op onze werf in het grote ge graven dok 8 (voor schepen met een draagvermogen tot 160.000 dwt) werd opgenomen voor het koppelen van het on derwatergedeelte. Hierna is de „Pazargad" nog enige maanden aan onze werf gebleven voor afbouwwerk- zaamheden en het uitvoeren van een aanvullende opdracht, namelijk het plaatsen van een complete oliereinigingsinstalla- tie aan boord. Met deze „treat ment plant" vindt de eerste rei niging van de ruwe olie plaats. De totale lengte van het op slagschip is 154 meter, de breedte 45 meter en de hoogte 26 meter. Het heeft een draag vermogen van 128.000 dwt. Tankschepen kunnen in korte tijd vanuit dit vaartuig worden „ARCTIC" TREKT MET 17.500 PK'S AAN „PAZARGAD" De „Pazargad" is op weg naar de Perzische Golf. Het grootste opslagschip voor ruwe olie ter wereld wordt getrokken door 's werelds grootste zeesleper: De „Arctic" van de Duitse rederij Bugsier uit Hamburg. De jeugdige kapitein Horst Lieske verklaarde: „Ik denk over de reis 60 dagen te doen". Daarvoor kan de in januari dit jaar gereedgekomen „Arctic" - zusterschip van de „Oceanic" van dezelfde rederij - liefst 17.500 pk in de strijd werpen. De kracht wordt geleverd door twee Deutz-motoren. Tijdens de vrije vaart (dus zonder sleep) haalt zij 18 mijl. De aandrijving geschiedt door 2 schroeven. De bemanning telt 28 koppen. Het schip is 87 meter lang. Het was een spectaculaire aangelegenheid de trotse sleep over de Waterweg te zien gaan: een dankbare aanblik voor de tele visie-camera en de lens van een in een sporttoestelletje hoog boven de „Pazargad" vliegende persfotograaf. Het was de eerste keer, dat deze sleper in het Rotterdamse havengebied kwam en zo sleepte onze werf eigenlijk een pri meur in de wacht. De Pazargad" op weg naar de Perzische Golf. bevoorraad door de enorme pompcapaciteit: ca. 9000 ton olie per uur. De „Pazargad" zal in de Per zische Golf worden ingezet en daar door middel van leidingen over de zeebodem worden ver bonden met de oliebronnen. De grote tankers, die de olie ko men ophalen, meren af aan een grote boei, die ook via leidin gen over de zeebodem met het opslagschip is verbonden. Aan boord bevindt zich een moderne accommodatie voor de 54 koppen tellende beman ning. Supply-schepen en heli copters zullen de verbinding tussen de „Pazargad" en de wal onderhouden. Daartoe is op het dek een helicopterveldje aangebracht. Nieuwe Raad geïnstalleerd In de vergadering van donder dag, 28 mei 1970, heeft de voor zitter namens de raad afscheid genomen van de O.R.-leden, die in de nieuwe raad (6e) geen zitting meer hebben, nl. de he ren S. J. C. Bouwman, H. Nab, P. de Nooyer, J. M. v. d. Polder en J. Steenbergen. In een tot elk gericht gesprek dankte de voorzitter hen voor het vele werk, dat zij als O.R.- lid voor het bedrijf hebben ge daan. Hij hoopte, dat zij, on danks de teleurstellingen, die we met elkaar hebben beleefd, toch een positieve gedachte zullen houden aan het O.R.- werk in ons bedrijf. Hierna ging de voorzitter over tot de installatie van de nieuwe raad, waarbij hij in het bijzon der de nieuwe leden, n.l. de heren H. de Koning, G. v. d. Burg, C. Hendriks en W. J. v. Schellebeek welkom heette. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 6