Officiële mededelingen Werktijden worden korter in juli Hij sprak hierbij over de ko mende nieuwe wet op de on dernemingsraden, over de gro tere bevoegdheden, die de raad krachtens deze wet zal krijgen en welke grote verantwoorde lijkheid dit op de schouders van de O.R.-leden legt. Tevens sprak hij over het vele werk, dat de O.R. in het bedrijf wacht bij het oplossen van nog vele problemen. Maar, zei de voor zitter, als allen zich inzetten moet het mogelijk zijn deze problemen tot een oplossing te brengen. Hij verklaarde hier mede de nieuwe ondernemings raad voor geïnstalleerd. Secretaris Hierna ging de raad over tot het verkiezen van de secretaris. De heer Blommers werd met algemene stemmen opnieuw gekozen. De heer Blommers dankte de raad voor het in hem gestelde vertrouwen en deed daarbij een beroep op allen hem bij de uitvoering van zijn taak zo goed mogelijk te steu nen. Voor de Kleine Commissie wer den door de raad de volgende candidaten gesteld, t.w. de he ren de Lange, Meulendijk, Jung en Gort. Bij stemming was de uitslag als volgt: Hr. de Lange: 20; hr. Jung: 19; hr. Meulendijk: 16 en hr. Gort: 4 stemmen, zodat naast de se cretaris, die qua functie deel uitmaakt van de Kleine Com missie, de heren de Lange, Jung en Meulendijk als lid van de K.C. gekozen zijn. Hierna discussieerde de raad er nog enige tijd over hoe men tot een meer open verslagge ving van de O.R.-vergaderingen aan het personeel zou kunnen komen. Met toezegging van de voorzit ter op korte termijn een eerste werkvergadering te beleggen, sloot deze de installatie-verga dering. Woensdag 10 juni 1970 BESPREKING RIJN-SCHELDE JAARVERSLAG 1969 Voor het eerst sinds de intrede van ons bedrijf in het Rijn- Schelde-concern maakte onze ondernemingsraad kennis met één der leden van de Raad van Bestuur n.l. heer Langen- berg die aan onze O.R. het Rijn- Schelde jaarverslag 1969 kwam toelichten. Hoewel zo'n jaarverslag moeilijk te lezen is, kwamen er van de zijde van de O.R. toch wel de nodige vragen over liquiditeit, reserveringen, investeringen, etc. Met ingang van woensdagmor gen 1 juli 1970 wordt, voor zo ver de huidige werktijd 43% uur per week bedraagt, deze werk tijd verkort tot 42]/2 uur per week. Dit betekent dat de dagelijkse werktijd één kwartier minder zal bedragen. Er zijn twee mogelijk heden om dit uit te voeren, n.l. later beginnen of vroeger ein dingen. Daarbij gelden een aan tal overwegingen, n.l.: - Er bestaat een verschil in de arbeidsduur voor het hoofd kantoor en die voor de rest van de werf. Toch is het van belang dat de werktijden zo veel mogelijk samen vallen. Daarom is het gewenst dat alleen de begintijden afwijken. Bij een uiteindelijke werktijd verkorting tot 40 uur per week zal dit verschil geheel ver dwenen zijn. - Het is gewenst dat de werk tijd 's middags niet langer duurt dan de werktijd 's mor gens. (De thans doorbetaalde ochtendpauze zal op den duur door verkorting van de werk tijd 's morgens vervallen). - Rekening houdende met de Ook werden vragen gesteld over het integreren van W.F. in R.S.- verband, de verdere integratie, werving, beloning jongeren, het ziekteverzuim, winstdeling en centrale O.R. Over deze onderwerpen werd van gedachten gewisseld en ook de heer Langenberg gaf hierover zijn mening aan de O.R. te kennen. De onderwerpen konden in de toegemeten tijd niet worden af gehandeld en de heer Langen berg zegde daarom de O.R. toe nog een keer te zullen terug komen. De secretaris, B. Blommers. afstanden op het werfterrein is de duur van de middagpauze van 3 kwartier goed en is het gewenst dat deze pauze niet wordt gewijzigd. De nachtploeg zal evenals nu "aansluiten op de dagploeg. Wanneer we van deze over wegingen uitgaan leidt dit tot de conclusie, dat de werktijdver korting moet worden uitgevoerd door 's morgens later te be ginnen. Door aansluiting op de dagploeg zal de nachtploeg het werk een kwartier eerder be ëindigen. De feitelijke werktijden worden derhalve per 1 juli vastgesteld als volgt: Dagploeg van 7.45 uur tot 12.15 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Nachtploeg van 17.00 uur tot 21.30 uur en van 22.15 uur tot 2.15 uur. Wij beseffen zeer goed dat er werknemers zijn, die wat beterft de werktijd overdag, thans voor keur zouden geven aan een vroeger beëindigen van het werk boven een later beginnen. Die voorkeur is zeker niet algemeen, maar zeer persoonlijk. Daarbij kunnen verschillende factoren van invloed zijn, zoals de samenstelling en de omstandig heden van het gezin en de af stand van de woning tot het be drijf. Daarom willen wij aan de 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7