Nieuwe opdrachten voor Apparatenbouw WF Schelde-C.E. stoomketels (type 30-VP-14W), elk met een stoom- produktie van 75 ton per uur en een Delta-Boby installatie voor demineralisatie van water, met een capaciteit van 55 m3 p.u. Deze installaties zijn bestemd voor een air-separation unit van Air Products Nederland N.V. in het Botlekgebied. Met de genoemde opdrachten is een bedrag gemoeid van to taal zeven miljoen gulden. Schip te water bij „de Schelde" Zaterdagmiddag 30 mei is op de werf van de N.V. Koninklijke Maatschappij „de Schelde", het vrachtschip „Venezuela" te wa ter gelaten. De doopplechtigheid werd ver richt door mevrouw Ligia de Ve lasquez, echtgenote van de Ve nezolaanse Minister van Ver keer. Opdrachtgever voor het schip is de Compania Anónima Vene- zolana de Navegación (C.A.V.N.) te Caracas. Het schip heeft een draagver mogen van 11.650 ton en wordt voortgestuwd door een Schelde- Sulzer dieselmotor met een vermogen van 16.000 bhp. De „Venezuela" heeft een leng te van 168,90 m. en een breed te van 23,30 m. Het schip zal eind 1970 worden opgeleverd. Op 30 mei werd eveneens de kiel gelegd voor een tweede schip dat „de Schelde" voor de C.A.V.N. in opdracht heeft. Dit schip - dat de naam „Caracas" zal krijgen - wordt gebouwd vol gens hetzelfde ontwerp als de „Venezuela". Bij de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. N.V. te Rotterdam zijn twee soort gelijke schepen in aanbouw voor de Koninklijke Nederland- sche Stoomboot-Maatschappij N.V. te Amsterdam. De vier nieuwe schepen zullen, tezamen met twee schepen van een Co lombiaanse rederij, worden in gezet voor de Trident Service: een gemeenschappelijke lijn dienst tussen Zuid-Amerika, Noord-Amerika en West-Europa. RDM leverde S.S. Carmania tijdig op Bij de Rotterdamsche Droogdok Maaschappij N.V., heeft de veel omvattende reparatie van het Britse passagiersschip s.s. CAR MANIA van de rederij Cunard Steamship Co. Ltd. tijdig zijn beslag gekregen. Geheel overeenkomstig het con tract vertrok het passagiers schip maandag 25 mei van de RDM met bestemming Sout hampton. Tijdens de overtocht is de voort stuwingsinstallatie aan een aan tal beproevingen onderworpen. Op woensdag 22 april arriveer de het 21.370 brt. metende pas sagiersschip bij de RDM. Bin nen het zeer korte tijdsbestek van 33 dagen, inclusief 14 feest en andere verlofdagen, zijn de zwaar beschadigde bodem van het schip alsmede enkele huid schades volledig hersteld, ter wijl in de accommodatie en de machinekamer een lange reeks van werkzaamheden is uitge voerd. Binnen dezelfde contractperio de konden nog vele extra werk zaamheden hun beslag krijgen. RDM boekt weer opdracht passagiersschip Cunard-ONA Limited en De Rot terdamsche Droogdok Maat schappij N.V., hebben overeen stemming bereikt over de bouw van een tweede cruise-schip van 17.000 ton voor de geza menlijke onderneming van The Cunard Steam-Ship Company Ltd. en Overseas National Air ways Inc. Het contract hiervoor werd in Londen getekend nadat ONA het thans bij de RDM in aan bouw zijnde cruiseschip aan Cunard-ONA Ltd. had overge dragen. Het eerste cruiseschip zal wor den opgeleverd in het begin van de zomer van 1971; het tweede in de nazomer van 1972. Teneinde deze snelle levertijd te realiseren zal de romp van het tweede schip bij een van de andere werven van de Rijn- Schelde Groep worden ge bouwd. Sir Basil Smallpeico, president van Cunard, zei: „hoewel de be slissing om de opdracht te plaatsen bij Dc Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. door ONA werd genomen en niet door Cunard, zijn wij zeer onder de indruk van het werk dat de RDM tot dusver aan het eerste schip heeft verricht. Het doet ons daarom genoegen dat onze gezamenlijke onderneming erin is geslaagd de onderhan delingen over de bouw van het tweede schip af te ronden". „Wij verheugen ons erover dat wij thans met Cunard samen werken bij de bouw van nieuwe passagiersschepen", verklaarde de heer J. W. A. Langenberg, vice-president van de raad van bestuur van de Rijn-Schelde Groep. „Ik ben ervan overtuigd dat Cunard zal ervaren, dat de schepen die nu worden ge bouwd voldoen aan de hoge kwaliteitseisen, die deze maat schappij aan haar schepen pleegt te stellen". In mei 1970 werden enige om vangrijke opdrachten ontvan gen voor de afdeling Appara tenbouw. Het betreft o.a. een opdracht van Dow Chemical (Nederland) N.V. op een serie apparaten van diverse afmetin gen bestemd voor Terneuzen. Voorts werd een opdracht ont vangen van Simon-Litwin Ltd., te Londen op een vacuum dis tillatie kolonne met een stuk gewicht van 200 ton. Deze ko lonne is bestemd voor de B.P. raffinaderij in Llandarcy Enge land. Met deze opdrachten is een be drag van 2,5 miljoen gulden ge moeid. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 9