Kunst en vorming Vorming en Opleiding Slis Het ontwerp, schaal 1 op 1, groeit moeten weergeven. Als u daarbij bedenkt, dat de afmetingen van die wand 23 m bij 4,5 meter zijn, dan voelt u de moeilijkheden waarmee de heer Henderickx direct al geconfronteerd werd, de enorme oppervlakte. Omdat de werktekening op schaal 1 1 moest worden ge maakt werd een plaats gezocht om die tekening te kunnen ma ken. Onder meer werd de mallenzol- der bezocht maar niet geschikt bevonden voor dit doel. Een school te Schiedam leverde wel de mogelijkheden die de heer Henderickx noodzakelijk achtte en de werktekening kwam ge reed. Het ontwerp zou moeten worden gerealiseerd in steen, glas, marmer en koper. En voor de verwerking van het laatst ge noemde materiaal ontving onze Bedrijfsschool de eervolle op dracht. Dit opschrift draagt een andere inhoud dan u met de eerste oog opslag vermoedt. Bij de woor den kunst en vorming zult u waarschijnlijk uitsluitend aan vormen denken die door een kunstenaar zijn gerealiseerd. Maar vorming kan ook in de be tekenis van ontwikkelen, oplei den gebruikt worden. Een aantal leerlingen van de Bedrijfsschool heeft een paar maanden in de gelukkige om standigheden verkeerd dat beide betekenissen van het woord vorming in hun afdeling tot zijn recht kwamen. Zij werden na melijk ook gevormd door de vormen die zij in koper verwerk- lijkten. Wat was het geval? De vooral in Schiedam bekende kunstenaar, de glazenier Frits Henderickx ontving van de di rectie van Bols Amsterdam de opdracht om voor haar nieuwe kantoor en fabriek te Nieuw Vennep een wand te creëren die symbolisch het product zou Aan het werk in de Bedrijfsschool aan een detail 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 12