Toekomst vraagt om inzet Veel werk van petrochemische industrie voor apparatenbouw I Problemen zijn onlosmakelijk met het leven verbonden. Het oplossen ervan is het „zout in de pap". Voor moeilijkheden weglopen heeft geen zin. Na een eenmaal gevonden oplos sing heeft het echter nog min der zin er eindeloos over door te blijven praten. Wel kan men stellen, dat be paalde problemen en het uit de wereld helpen van een zich voordoende problematiek kun nen leiden tot meer inzicht van alle betrokkenen. Met een daar bij op de toekomst gericht oog komt men dan tot een con structief denken en handelen. Als we hiervan uitgaan, ontstaat de positieve instelling, waarmee ons bedrijf (en dat zijn wij toch met z'n allen) is gebaat. Natuurlijk leefde er een sterk gevoel van onbehagen over het koppelbazensysteem: een pro bleem, dat zich niet alleen tot ons bedrijf beperkte. Het speel de in het hele Waterweggebied en ook daar buiten. Slechts een overspannen arbeidsmarkt kan tot zo'n situatie leiden. Eén en kel bedrijf kan er onmogelijk een einde aan maken. Nog maals: het was geen lokale aan gelegenheid. De oplossing moest dientengevolge in een veel groter verband gevonden worden. Wij dachten na de re- centelijke - uit een gevoel van onbehagen voortspruitende - uit barsting in samenwerking tussen directie, ondernemingsraad en vakorganisaties de goede weg te hebben gevonden. Via onze mededelingen, bulle tins en de diverse publiciteits media heeft men kennis kunnen nemen van de oplossing. Wel licht ten overvloede tippen wij nog enkele belangrijke punten uit het bereikte accoord aan: een uitkering van 400,— inte graal over 1970, grondige sane ring van genoemd koppelbazen- systeem en vooral een gehele herziening van het belonings systeem vóór 1 januari 1971 of op onderdelen zoveel eerder als mogelijk. Na de achter ons liggende pe riode vraagt de toekomst om een flinke inzet op ieder niveau. Dit gepaard aan een nuchtere kijk op de dingen, ledereen zal begrijpen, dat de bereikte over eenkomst een dure aangelegen heid is. Daarover zullen we het ongetwijfeld eens zijn. Gelukkig zit ons bedrijf - door de bank genomen - goed in het werk. Om echter de verkregen op drachten tot volle tevredenheid van onze opdrachtgevers uit te voeren en om de opgelopen achterstand zoveel mogelijk weg te werken, dienen we er geza menlijk stevig onze schouders onder te zetten. De Directie. Werk in de apparatenbouw „Men zou inderdaad kunnen zeggen, dat momenteel de afde ling Apparatenbouw tot medio juli/augustus 1971 goed van werk is voorzien. Dat komt onder andere door het aantal grote opdrachten van de pe trochemische industrie. De olie raffinaderijen zijn flink aan het uitbreiden. In Engeland is al een raffinaderij, die voor 1100 mil joen gulden aan opdrachten heeft lopen, waarvan 300 miljoen hier op het continent". De woorden van de heer Van Noppen worden doorspekt met het van gereedschap van zijn mannen afkomstige geluid. De hal ligt vol materialen en diverse vaten in aanbouw. Curacao „We zijn nu bezig aan twee "Hydro waterseal carbon" va ten voor de Shell op Curagao. Deze torens van 10,50 meter hoog en een diameter van 4 me ter hebben een functie in het kraakproces. De opdracht moet in november zijn afgewerkt. Het bijzondere ervan is, dat er veel monel (een koper-nikkel Ie- 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 3