Mathilde Goedhart eerste vrouw in het magazijn SLEUTELEN AAN OUDE AUTO'S men na genoemde behandeling in het „tweede" deel van de ma chine, dat men symmetrisch met het eerste deel zou kunnen noe men. Alleen is dit zodanig ge construeerd, dat daar de andere zijde van de pijpen wordt ge freesd. Door dit systeem is het dan ook niet nodig de pijpen om te draaien om de nog niet be handelde zijde te frezen". Ervaring De eerste machine is bij het verschijnen van dit WF-Nieuws al afgeleverd, terwijl de tweede nu nagenoeg klaar zal zijn. Bij dit werk zijn zowel machinefa briek I als II betrokken, want ieder nam de montage van een pijpenfreesmachine voor haar rekening. Men is zeer ingenomen met deze opdracht. „Je doet er leuke ervaring mee op, je „know how" wordt groter. De tijd, die we voor de constructie nodig hebben, bedraagt ongeveer 11 tot 12 maanden". „Ik kwam eigenlijk af op de ad vertentie van kraanrijdster, maar het is dus het Magazijn gewor den". Hier vindt mejuffrouw Mathilde Goedhart (22) als eer ste vrouw haar dagtaak. „Ik had eerst een kantoorbaan bij een bureau voor marktopinie- onderzoek. Het werk hier vind ik afwisselender. En waarom zou een vrouw dit werk niet kunnen doen?" In het bijzonder keurig onder houden buffermagazijn liggen al le spullen netjes op stellingen. De heer Van Pelt heeft er de da gelijkse leiding. „Het werk komt neer op sorteren en controleren van inkomende goederen. Deze worden administratief verwerkt, d.w.z. in kaartsysteem onderge bracht. Ze worden weer uitge reikt via koopkaarten. Het is in derdaad nogal precies werk". Mejuffrouw Goedhart voelt zich wel thuis. „Ik kon hier ook een kantoorbaan krijgen, maar ik deed liever dit werk. Het is heus nogal gezellig. Bovendien ligt de techniek me wel". Dat blijkt overigens wel uit haar hobby, want ze bezit een waar- lijke passie voor het sleutelen aan oude auto's. „Ik rijd liever in zo'n oud beestje van een jaar of vijf oud, dan in een nieuwe. Samen met m'n verloofde en ook wel met m'n broer knappen we zelf zoveel mogelijk op. Je weet wel: zelf scheuren dichten met ijzercement, meniën, verven, bitakken en doorsmeren. Leuk werk. Per 2 september ben ik hier aangenomen en de volgen de dag was ik geloof ik al lid van de auto-hobbyclub. Wel makkelijk zo een eigen brug tot je beschikking". De wagen, die ze nu heeft, is haar eigenlijk te nieuw. „Onge veer twee jaar oud. Da's te nieuw voor mij. Ik cross liever in zo'n oude, kan je nog eens een deuk oplopen. Het heerlijkste lijkt mij het rijden in een vracht wagen. M'n verloofde rijdt op een grote containerwagen. Ik ga zelf volgende maand begin nen met lessen voor m'n vracht wagen rijbewijs. Dat lijkt me fijn". Voetbal Verder houdt ze van voetbal. „Nou ja, voor de televisie dan. Feyenoord is haar club. Maar ze heeft wel enige bedenkingen. „Het spel is aan de harde kant. De spelers spelen te veel voor de poen, dat komt de spelkwali- teit niet altijd ten goede. Er wordt daardoor te veel verdedi gend en te grof gevoetbald. Geef mij maar een wedstrijdje van die kleine knulletjes van een jaar of tien. Daar gaat het er vaak veel leuker aan toe". Zulke wedstrijden bezocht zij vaak, toen haar broers nog voet balden. „Daarnaast huurden we ook wel een bootje op de Kra- lingse Plas, heerlijk". Vandaar misschien haar interesse voor de schepen aan de werf? „Ik zou graag aan boord willen, maar niet alleen, nee, beslist niet 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 6