Optie voor bouw tweede Zweedse tanker werd in opdracht omgezet Officiële mededelingen Cursussen Legitimatie een vereiste Bouwnummer 805 De Zweedse rederij Oljekonsu- menterna O.K. uit Stockholm heeft van de door ons bedrijf verleende optie voor de bouw van een tweede tankschip met een draagvermogen van 30.000 dwt gebruik gemaakt. Hierdoor zijn wij in het bezit ge komen van een opdracht voor de bouw van de tweede tanker, bestemd voor het vervoer van petroleum-producten. In het vorige nummer van het WF-Nieuws vermeldden wij reeds bijzonderheden over het eerste schip. Uiteraard gelden deze gegevens nu ook voor het te bouwen zusterschip. Moet de eerste tanker begin van het tweede kwartaal 1973 ge reed zijn, de oplevering van de tweede zal waarschijnlijk tegen het eind van 1973 worden ver wezenlijkt. Al eerder schreven wij, dat me de door deze opdrachten de toekomst met een positieve blik tegemoet getreden kan worden. Onze afdeling Nieuwbouw zit de eerstkomende jaren over het al gemeen goed in het werk. De afdeling Vorming en Oplei ding zal voor een beperkt aantal cursisten, evenals de vorige ja ren, voor het komende studie seizoen een aantal cursussen organiseren. Het betreft de cur sussen: Uitgebreid Bemetei-dipioma een avondcursus voor die jeug dige werknemers, die dit jaar het Uitgebreid Wilton-Fijenoord- Diploma hebben behaald. Bemetel-meet-diploma een 20 weken durende avond cursus voor machine-bankwer kers, kotteraars, draaiers en fre- zers in de behandeling van en het meten met standaard-meet- gereedschappen. Voortgezette Bemetel opleiding deze 2-jarige opleiding, die deels op 2 avonden per week wordt gegeven te Rotterdam en deels wordt verwerkt op het be drijf, is bestemd voor jeugdige werknemers in het bezit van het Bemetel-Diploma A en het Uit gebreid Bemetel-Diploma. Al naar gelang de vooropleiding zal bekeken worden of de cursus "Bankwerken en Montage", "Constructie en Apparaten bouw" of "Machinaal Verspa nen" gevolgd kan worden. Bemetel Sectiebouw en Afschrij ven in de Scheepsbouw een 1-jarige middag-cursus, die is afgestemd op het afzonderlijk samenstellen en samenbouwen van delen van de scheepscon- structie. Vereist is het diploma Bemetel-Scheepsmetaalbewer- ken. Bemetel Uitslaan en Afschrijven in de Scheepsbouw een avond-vervolgcursus op bo vengenoemde cursus, afge stemd op de meer ingewikkelde drie-dimensionale scheepson- derdelen. Deze cursus is ook het sluitstuk van de Bemetel- Scheeps-Opleiding. Tekeninglezen op Bemetel- niveau een cursus voor deelnemers uit de Scheepsbouw, Apparaten bouw, Plaatwerkerij en de Werk tuigbouw. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd tot 18.15 uur. Deze cursus is ook te beschouwen als een "opfris-cursus". Technisch Engels en Technisch Duits bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als een ge vorderden-cursus worden gege ven. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd tot 18.15 uur. Er zal geen vergoeding gegeven worden voor studie-uren, die na werktijd op het bedrijf worden doorgebracht. Aan degenen, die het verplichte examen met een voldoende re sultaat afsluiten, wordt een be loning in het vooruitzicht ge steld. Indien u belangstelling heeft voor bovengenoemde cursussen kunt u zich via uw Chef of Be drijfsleiding hiervoor opgeven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Vorming en Opleiding toestel 3332. Teneinde een betere controle te kunnen uitoefenen op perso neel van onderaannemers zal een ieder, die toestemming heeft tot het verrichten van werkzaamheden op ons bedrijf, zich moeten kunnen legitimeren. Daarom dient vanaf heden iede re werknemer van Wilton-Fije- noord het hem uitgereikte W.F.- legitimatiebewijs tijdens de werkuren bij zich te dragen. Het legitimatiebewijs moet op ver zoek van leidinggevenden van ons bedrijf en van leden van de Afdeling Beveiliging ter controle worden getoond en eventueel worden overhandigd. Te uwer informatie delen wij mede, dat op zeer korte termijn aan personeelsleden van andere ondernemingen, die op ons be drijf werkzaam zijn, door ons een legitimatiebewijs zal wor den verstrekt. De Directie. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 7