LOONSTRUCTUUR VRAAGT AANDACHT IN DE O-R.-VERGADERING Nieuwe commissies door O.R. benoemd. De nieuw te ontwerpen loon- structuur in ons bedrijf heeft ie ders aandacht. Uiteraard kwam dit punt in de op 24 september gehouden vergadering van de Ondernemingsraad uitvoerig aan de orde. Een nieuwtje om tot een oplos sing van deze problematiek te komen is de nieuwe Commissie Loonstructuur, die speciaal is geformeerd om zich ook met deze materie bezig te houden. Daarnaast zijn er nieuwe leden aangewezen voor de overige commissies. Enkele daarvan worden weer aangevuld met be- drijfsmedewerkers. Er zijn er echter ook, die de Onderne mingsraad beschouwt als eigen interne commissies. Met de commissies Loonstruc tuur en Bijzondere Werkomstan digheden is de directie ver heugd. Vooral in verband met de integratie-werkzaamheden en de samenwerking in Rijn-Schel de verband kunnen deze belang rijk werk doen. Uiteraard ligt er op dit gebied eveneens een taak voor de vak verenigingen. Colleges Zij denkt daarbij aan een aantal adviescolleges op verschillend niveau. Om de gedachten te be palen: de commissie Loonstruc tuur uit het eigen bedrijf, een commissie samengesteld uit de samenwerkende bedrijven en een stuurgroep, bestaande uit de werkgevers van de bedrijven in samenspraak met de vakorga nisaties. Natuurlijk zullen er be drijfseigen zaken blijven be staan. De heer Blommers heeft een an dere mening. Hij stelt, dat de Ondernemingsraad wel voelt voor een overkoepelend contact. Maar men voelt er niet voor een centrale Ondernemingsraad in het leven te roepen, die alleen ingeschakeld wordt om de pro blemen van de Raad van Be stuur op te lossen. Nadrukkelijk wordt gesteld, dat de Onderne mingsraad W.F. er is om zuiver W.F.-problemen aan te pakken. Volgens de heer Eykenboom kan in de tijd tot 1 januari a.s. de herziening van de lonen niet rond komen door gebrek aan tijd. En hij meent dat het pro bleem uiteen valt in loonstruc tuur en -niveau. Een deel van deze materie hoort bij de vak bonden thuis. Integratie Betreffende de integratie in Rijn- Schelde verband meent de heer De Lange, dat de hoofdlijnen op centraal vakbond-niveau moeten worden vastgelegd. De eigen commissie W.F. zou daarnaast een eigen voorstel aan de On dernemingsraad kunnen voor leggen. De specialisten van het bedrijf zou hij niet als leden van, maar als toegevoegde deskun digen aan de commissie Loon structuur willen zien. De heer Van Schellenbeek heeft tegen een integrale oplossing geen bezwaar. Interne zaken mogen echter niet worden ver waarloosd. Centraal De Heer Van der Vorm kan het wel eens zijn met een centraal O.R.-instituut. Maar zolang een dergelijk instrument nog niet be staat, betekent dat niet, dat we aan onderlinge contacten niets zouden kunnen doen. Tegen zelfstandig werken van de O.R. bestaat natuurlijk geen bezwaar. De leden van de Ondernemings raad zijn van oordeel, dat er een contact tussen diverse Rijn- Schelde Ondernemingsraden moet komen om tot een over koepelende, centrale O.R. te ge raken en dat er door Rijn-Schel de wat licht over deze materie wordt gedacht. De ondernemingsraad heeft in de vergadering van 24 septem ber j.l. de diverse commissies opnieuw benoemd waarvan hieronder het overzicht. Willy Wilton-Fonds P. Meulendijk C. J. Vermeulen H. de Koning B. Blommers Redactie W.F.-Nieuws P. Ooms A. Heiwig B. Blommers Vorming en Opleiding A. J. Etman A. Sprong G. H. Gort B. Blommers O.R. Reglement T. Kuypers W. J. v. Schellenbeek H. de Lange C. de Borst B. Blommers Comm. Loonstructuur F. A. Jung J. Eykenboom P. Meulendijk C. Hendriks B. Blommers Comm. Bijzondere Werkomstandigheden E. S. ter Heyden T. C. Weymans G. v. d. Burg B. Blommers Comm. Afvloeiing J. Eykenboom P. Meulendijk B. Blommers Comm. Veiligheidsactiviteiten A. J. Etman G. H. Gort Overlijdensgift K.C. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 11